Zakładanie taśm LED – kilka pomocnych wskazówek

dioda led

Mamy dziś dla Was kilka świetnych wskazówek i porad dotyczących pracy z paskami lampek LED typu https://boxlab.pl/tasma-led . Zaczynajmy!

Rozpakowywanie szpuli LED

Zawsze upewnij się, że szpula LED jest całkowicie rozwinięta przed każdą próbą podłączenia jej do źródła zasilania. Jeśli spróbujesz podświetlić diody LED, gdy wciąż znajdują się na szpuli, dioda LED nagrzeje się, co zniekształci miedziowane tło i przegrzeje zarówno mikro diody LED, jak i powiązany procesor. Spowoduje to unieważnienie gwarancji wszystkich dostawców LED. Dotyczy to zarówno tradycyjnych taśm LED, jak i taśm LED w tzw. nowej generacji.

Nawiązywanie połączenia z diodą LED

Sprawdź polaryzację taśmy LED przed podłączeniem do zasilania, zwykle jest dość łatwa do znalezienia jako mały czarny nadruk w punktach przecięcia na pasku LED. Więcej informacji jest dostępnych na każdej stronie witryny w tej witrynie związanej z każdym wybranym rodzajem paska. Znajdziesz takie informacje też na wielu stronach pod nagłówkiem PDF „rysunek techniczny”, gdzie znajdziesz rysunek wyraźnie zaznaczający każdy punkt cięcia i polaryzację. Nigdy nie podłączaj biegunowości LED w odwrotnej kolejności, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wewnętrznego procesora na diodach LED. Jest to bardziej problematyczne na taśmach pikselowych niż na zwykłych taśmach LED, ponieważ nie mają układów scalonych.

Orientacja danych w ramach taśmy LED

Poszukaj strzałki wskazującej kierunek przepływu danych, przepływ danych oznacza kierunek, w którym dane LED muszą przepływać. Działa tak samo jak efekt domina, w którym przepływ jest efektem domina. Wewnętrzny procesor LED zawsze komunikuje się bezpośrednio z następną diodą LED, a dane kaskadowo przesuwają się w kierunku strzałki. Zwykle strzałka odpływa od modułu sterującego. Więcej informacji znajduje się w instrukcji zwykle dodanej do produktu. Możesz też zawsze dopytać o to sprzedawcy, w razi jakichkolwiek wątpliwości. Nie podłączaj sterownika do tyłu, tam gdzie przepływ płynie w kierunku sterownika, ponieważ to nie zadziała. Czasami może to uszkodzić kilka pierwszych diod LED na pasku, jeśli tak się stanie. Odetnij diody LED, aż znów będziesz mieć działającą, i zignoruj ​​uszkodzone.

Cięcie i przygotowanie paska LED

Nożyczki są najlepszym narzędziem do cięcia pasków LED, są wystarczająco ukształtowane, aby ciąć równomiernie i pozostawiać wyraźną krawędź na miedzianej płytce drukowanej. Jest to ważne, ponieważ postrzępione krawędzie spowodują awarię połączenia. Po przycięciu można lutować na przewodach połączeniowych ołowiu za pomocą wysokiej jakości lutownicy. Zainwestuj w wysokiej jakośći lutownicę, ponieważ lut niskiej jakości spowoduje ciężką pracę i uszkodzenie płytek drukowanych, a szkoda byłoby uszkodzić tak piękne paski jak te https://boxlab.pl/paski-led .

Lutowanie i łączenie podkładek miedzianych

Przylutowanie paska powinno być wykonane z dbałością o szczegóły, używaj okularów, jeśli nosisz je, ponieważ pady są małe, a legenda pokazująca orientację drutów jest trudna do odczytania, ponieważ pasek ma tylko 10 mm szerokości.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*