Zainteresowany konwersją rowerów na e-rowery? Ten artykuł jest dla Ciebie!

electric-bikes-1531263_960_720

Wiele osób uważa, że najłatwiej i najwygodniej jest po prostu kupić nowy rower elektryczny, inni mogą uznać za bardziej atrakcyjne rozwiązanie przekształcenie istniejących rowerów w elektryczne poprzez dodanie silnika i akumulatora.

Ta opcja ma swój własny zestaw zalet i wad, a ostatecznie, to czy konwertujesz swój tradycyjny rower czy kupujesz kompletny rower elektryczny, zależy od twoich:

  • unikalnych potrzeb
  • zainteresowań
  • oczekiwań

W tym artykule podkreślimy niektóre z najlepszych dostępnych obecnie metod i produktów do konwersji konwencjonalnego roweru na rower elektryczny, a jeśli chcesz przejść bezpośrednio do ciekawej oferty zajrzyj na https://zibibike.pl/. Przedstawimy również krótkie omówienie zalet i wad tego typu konwersji, zwłaszcza w porównaniu z zakupem roweru elektrycznego.

Konwersja roweru na elektryczny

Zdecydowanie najczęstszą metodą konwersji konwencjonalnego roweru na rower elektryczny jest dodanie silnika piasty do przedniego lub tylnego koła. Ta metoda jest na ogół najłatwiejszym i najbardziej płynnym sposobem na konwersję, ponieważ pozostawia ogromną większość oryginalnego roweru i jego komponentów w nienaruszonym stanie – dodajesz tylko nowy koncentrator i jakiś rodzaj kontrolera, nic poza tym i przeróbka roweru na elektryczny już jest gotowa!

Wydaje się, że prostota tego typu modyfikacji może być nieco myląca, ponieważ dokonanie zmiany z konwencjonalnego koncentratora na koncentrator zmotoryzowany jest w rzeczywistości dość skomplikowanym zadaniem. Po pierwsze, rozkładanie i odbudowywanie kół jest zawsze trudnym projektem, wymagającym intensywnej pracy przy montażu szprych i sprawdzaniu gotowego koła. Podobnie, dodatkowa waga piasty napędzanej silnikiem i dodatkowy moment obrotowy, który wygeneruje, oznacza, że ​​w większości przypadków całe koło będzie musiało zostać zmodernizowane, tak aby zawierało obręcz i szprychy wystarczająco mocne, aby obsługiwać piastę z napędem silnikowym.

Zdając sobie z tego sprawę jak dużo osób chce wiedzieć jak przerobić rower na elektryczny, wielu producentów zaczęło budować i sprzedawać koła elektryczne typu „wszystko w jednym”, które łączą obręcz, szprychy, piastę z napędem i akumulator w jedną, samodzielną jednostkę. Te uniwersalne koła są zazwyczaj wyposażone w jakiś system sterowania, który jeźdźcy używają do włączania i wyłączania silnika, a także do kontrolowania.

Podobnie jak w przypadku silników piast – elektryczne koło all-in-one zastępuje przednie lub tylne koło w istniejącym rowerze. Aby użyć typowego koła elektrycznego, po prostu wystarczy zdjąć oryginalne koło roweru, zainstalować nowe koło i pobrać aplikację, która zazwyczaj jest dostarczana z produktem i zamienia smartfon w swoisty panel sterowania.

Alternatywą dla tylnego układu jest przednie koło elektryczne all-in-one, które, jak można się spodziewać, zastępuje przednie koło zwykłego roweru. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele marek, wśród których każda osoba marząca o takiej konwersji – ziści swoje marzenie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*