Jak zainteresować dzieci nauką języka angielskiego

589957931-H

Nie wiecie jak zarazić dziecko pasją do języka angielskiego i zachęcić je do nauki?

Oto parę korzystnych rad, które pozwolą wykorzystać potencjał dziecka i uczynić go fanem języka angielskiego.

Zachęcajmy i motywujmy – unikajmy krytyki

Dziecko nie zrozumie argumentów na rzecz odległych korzyści płynących z nauki języków obcych. Dla małego dziecka przyszłość jest pojęciem abstrakcyjnym, skupia się ono na teraźniejszości, więc do niej należy się odwoływać podczas zajęć. Służą do tego pomoce dydaktyczne w postaci przedmiotów codziennego użytku i zabawki pozwalające na symulację realnych sytuacji. Dzieci cechują się naturalną ciekawością i wyobraźnią, dlatego maluchów do nauki języka angielskiego doskonale motywuje przygoda związana z odkrywaniem „nowych światów” za pomocą języka angielskiego. Nie zabijajmy w dziecku jego entuzjazmu przez ciągłe poprawianie i korygowanie jego wypowiedzi, unikajmy ocen. Lekcje języka angielskiego dla dzieci powinny sprawiać im radość, by wykształciły się u nich pozytywne skojarzenia z nauką języka.

Znajdźmy nauczyciela, który będzie ceniony i lubiany przez dziecko

Wykwalifikowani nauczyciele, rozumiejący specyfikę procesu nauczania języka angielskiego dzieci w różnym wieku są na wagę złota. Takich nauczycieli można znaleźć w dobrych szkołach językowych, które również posiadają niezbędną bazę lokalową i dydaktyczną. Przy poszukiwaniu odpowiednich szkół języka angielskiego dla dzieci można zasięgnąć opinii innych rodziców lub skorzystać w serwisów pomagających w wyszukiwaniu takich szkół. Na przykład serwis Enguide https://enguide.pl/warsaw/courses/angielski-dla-dzieci posiada w swojej bazie Warszawskie szkoły językowe, które prowadzą zajęcia z języka angielskiego dla dzieci. Każdy rodzic najlepiej zna swoje dziecko i to on zdecyduje, jaki format zajęć będzie dla jego pociechy najlepszy.

Dajmy dzieciom do dyspozycji materiały niosące informację w języku angielskim

english-lessons-for-kids-picture-3

 

Jeśli coś fascynuje malucha i trafia w orbitę jego zainteresowań, to zupełnie mu nie przeszkadza, że językiem przekazu jest język angielski. U dzieci dominuje pamięć mimowolna i dlatego trzeba umiejętnie przyciągnąć ich uwagę. Doskonałymi pomocami dydaktycznymi są:

  • ciekawe obrazki, plakaty,
  • książki, bajki, komiksy,
  • gry planszowe,
  • filmy rysunkowe, programy telewizyjne dla dzieci.

Pokażmy dziecku, że nauka języka angielskiego może być frajdą

Dzieci uczą się przez zabawę. Kursy języka angielskiego dla dzieci powinny więc włączać element zabawy do lekcji. Różnorodne gry i zgadywanki, szczególnie te nastawione na interakcję z drugą osobą, sprowokują używanie przez dziecko angielskich słów i fraz.

Dopasujmy czas trwania lekcji języka angielskiego dla dzieci do ich wieku

Wyniki badań wskazują, że maluchy mogą wytrzymać w skupieniu 15-20 minut. Dlatego zajęcia powinny być przeplatane różnymi formami aktywności, jak gry słowne, zabawy ruchowe, plastyczne i muzyczne.

Wyrabiajmy w dziecku wytrwałość i systematyczność w nauce języka angielskiego 

Uczestnictwo dziecka w regularnych zajęciach szkoły językowej pomoże mu przyzwyczaić się do pewnej rutyny. Zakładając, że lekcje angielskiego będą fascynujące, dziecko będzie z niecierpliwością czekało na następne spotkanie z nauczycielem i rówieśnikami z grupy. Szkoła języka angielskiego dla dzieci nada potrzebną strukturę nauki i zmobilizuje do systematyczności.

1 odpowiedzi "Jak zainteresować dzieci nauką języka angielskiego"

  1. Istotna jest tutaj ta informacja o konieczności przeplatania zajęć różnymi formami aktywności (gry słowne, zabawy ruchowe, plastyczne, itd…). Młodzież szkolna jest natomiast bardziej zainteresowana pisaniem emaila po angielsku czy notatki, bo to zadania maturalne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*