Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

SONY DSC

Każda osoba kupująca rower zastanawia się jak najlepiej go zabezpieczyć, przed kradzieżą. W tym artykule podpowiadamy jakie zapięcia są dostępne na rynku i które z nich są najskuteczniejsze. 

Każdemu posiadaczowi nowych dwóch kółek zależy na tym, aby zabezpieczyć go przed próbami kradzieży. Na rynku jest dostępnych wiele najróżniejszych zapięć w bardzo różnych cenach. Jakie zapięcie wybrać, aby móc spokojnie zostawić rower bez opieki? Na wstępie warto zaznaczyć, że niestety jeśli złodziej będzie dysponował solidnymi narzędziami, to będzie w stanie sforsować praktycznie każde zabezpieczenie. Dlatego w stosowanych zapięciach rowerowych celem jest przede wszystkim skuteczne zniechęcenie złodziei przed próbami kradzieży. Kary za kradzież rowerów są dotkliwe, dlatego dla złodziei ogromne znaczenie ma, aby kradzieży można było dokonać szybko i niezauważenie.

Rodzaje skutecznych zapięć rowerowych

Pomimo, że typowe cienkie linki antykradzieżowe są bardzo popularne, to jednak niestety nie zapewniają one naprawdę skutecznego zabezpieczenia. Do ich przecięcia wystarczą zwykłe kombinerki lub obcęgi. Na rynku dostępne są najróżniejsze zabezpieczenia, które są dużo skuteczniejsze. Jeśli chcemy uniknąć nazbyt dużych wydatków, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie już zakup solidnego łańcucha. Gruby łańcuch wykonany ze stali nierdzewnej oprze się każdym kombinerkom, czy najlepszym obcęgom. Aby go sforsować, złodziej musi albo otworzyć zamek, albo użyć dużych nożyc w celu przecięcia oczek łańcucha. Według wielu doświadczonych rowerzystów bardzo skutecznym zapięciem jest tzw. u-lock. Jest to w zasadzie zwykły gruby drut wygięty w kształt litery U. Końce są połączone poprzeczną grubą belką zapinaną na zamek. U-lock jest może kłopotliwy w transporcie, ale wykonany z solidnej stali nierdzewnej jest bardzo trudny do przecięcia.

Dobrą praktyką jest stosowanie kombinacji różnych zapięć rowerowych, tak by ich usunięcie wymagało od złodzieja użycia różnych narzędzi. Dobrym połączeniem jest na przykład zastosowanie solidnego U-locka i czujnika ruchu. Jednak w przypadku wyboru alarmu rowerowego z czujnikiem ruchu kilka słów uwagi. Tanie alarmy z czujnikiem ruchu dostępne na wielu internetowych aukcjach może i są wrażliwe na ruch, ale w praktyce mogą okazać się kłopotliwe w użytkowaniu. Zbyt łatwo wzbudzający się głośny alarm może być prawdziwym utrapieniem dla sąsiadów. Dlatego jeśli już planujemy zakup alarmu z czujnikiem ruchu warto wybrać taki, który będzie miał zaprogramowane funkcje sygnalizacji ostrzeżenia. Czyli przy chwilowym wykryciu ruchu, alarm nie uruchamia się, ale wydaje tylko kilka przerywanych ostrzegawczych sygnałów.

Poszukujesz sprawdzonych zapięć rowerowych i nadal nie wiesz co wybrać? Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu stacjonarnego i porozmawiać na ten temat z doświadczonym sprzedawcą.

Rowery Cruiser
https://royalbi.pl/
ul. Chrobrego 145/147
87-100 Toruń
Telefon: 513 021 777
E-mail: sklep@royalbi.pl

Polecamy:
Klimatyzacja Warszawa – kilka wskazówek

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*