Z plecakiem do pracy czyli jak się noszą biznesmeni

maxresdefault

Osoby pracujące na poważnych stanowiskach czy prowadzące własną działalność kojarzą się zwykle z dosyć eleganckim wyglądem – do pracy najczęściej chodzą w garniturach i pod krawatem. Jednakże nawet bez garnituru można prezentować się modnie, stylowo i profesjonalnie. Wystarczy umiejętnie dobrać części garderoby i dopasować do nich odpowiednie dodatki.

Od dawna przyjęło się, że najbardziej eleganckim ubiorem do pracy jest garnitur. Niestety, wielu panów nie lubi takiej formy ubioru, gdyż jest zbyt oficjalna, a przy tym często garnitury na co dzień są po prostu niewygodne i krępują ruchu. Dlatego też w środowisku biznesowym można zaobserwować powolne odchodzenie od tych mocno skostniałych stylizacji. Biznesmeni coraz częściej ubierają się bardziej na luzie, łącząc elegancki wygląd z bardziej codziennym lokiem. W takich stylizacjach lepiej się czują, a co za tym idzie – są bardziej przyjaźnie nastawieni do świata, podwładnych czy klientów.

Dobry wygląd – niekoniecznie w garniturze

Nowoczesny biznesmen powinien zadbać o to, by bez względu na strój zawsze wyglądać nienagannie. Zamiast garnituru doskonale sprawdzą się dobrze skrojone spodnie połączone z koszulką i casualową marynarką. Przy odpowiednim dopasowaniu elementów ubioru można sobie nawet pozwolić na sportowe obuwie – nadal całość będzie prezentowała się elegancko. Oprócz samego ubioru w tym, jak nas inni odbierają, mogą pomóc właściwie dobrane dodatki. Żaden biznesmen nie może funkcjonować na spotkaniach biznesowych bez teczki czy aktówki, w której może pomieścić wszystkie niezbędne dokumenty. Nie da się bowiem nosić wszystkiego w rękach, a tym bardziej w kieszeniach. Wśród teczek wybór jest dosyć spory, bez problemu można więc znaleźć także takie modele, które będą modne i niekoniecznie dopasowane wyłącznie do garniturów.

Modne plecaki zamiast teczek

stylizacja z plecakiemCiekawym trendem, który można zaobserwować wśród panów pracujących w różnych branżach, są plecaki biznesowe. Wbrew pozorom, wcale nie prezentują się niewłaściwie. Nowoczesne biznesowe plecaki wyglądają zupełnie inaczej niż kolorowe plecaki miejskie, jakie na co dzień nosi młodzież. Plecak biznesowy to elegancki i stylowy dodatek, który podkreśla charakter stylizacji, a przy tym jest komfortowy i wygodny w użytkowaniu. Do plecaka z powodzeniem można schować zarówno służbowego laptopa, jak i wszystkie niezbędne dokumenty.

Przede wszystkim dobre dopasowanie

W tym sklepie można znaleźć szereg modeli i wzorów plecaków biznesowych, wśród których każdy biznesmen na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Plecaki są eleganckie, estetyczne, doskonale współgrają z codziennym ubiorem, a przy tym są trwałe, wytrzymałe i bezproblemowe w użytkowaniu. Co więcej – efektowny plecak biznesowy może całkiem odmienić nasz wygląd i sprawić, że będziemy przyjaźniej postrzegani przez otoczenie niż wtedy, gdy nosimy dosyć schematyczne i sztywne teczki.

3 odpowiedzi "Z plecakiem do pracy czyli jak się noszą biznesmeni"

  1. Plecak do garnituru, to jak skarpetki do sandałów. Plecak jest bardzo poręczny, ale został stworzony do innych celów. Jakie to cele? Oczywiście wycieczki, podróże, eskapady itp. Można poczytać na ten temat tu http://hydroflora.com.pl/. Każdy lubi podróże, nawet biznesmeni – choć oni to za wiele czasu nie mają – a szkoda, bo taki wyjazd wyszedłby im tylko na dobre. I byłoby zdrowiej, i mogliby się wyciszyć. Nie można pracować “zawsze” – odpoczynek to podstawa zdrowego życia.

  2. Ja się nie zgadzam z przedmówcą. Dla mnie plecaki do garnituru są ok. Chociaż sama wybrałabym neseser damski.

  3. “Biznesmeni coraz częściej ubierają się bardziej na luzie, łącząc elegancki wygląd z bardziej codziennym lokiem. W takich stylizacjach lepiej się czują, a co za tym idzie – są bardziej przyjaźnie nastawieni do świata, podwładnych czy klientów.” – ten fragment jest do dyskusji. Osobiście nie zgadzam się z drugą częścią zdania.
    Jednak noszenia plecaka przez dorosłego i poważnego mężczyznę, nie w wojsku, na wycieczce lub pikniku, jest kiepskie wizerunkowo. Jednak sugerowanie, że plecak można zestawić z marynarką, np. casualową, to zbrodnia dla klasycznej mody i wizerunku faceta. Plecaki oraz torby na ramię psują sylwetkę, szczególnie deformują barki w marynarce, marynarka opada, krzywo leży, gniecie się itd – wygląda to żałośnie. Szanowni Państwo, marynarka jest od tego żeby facet wyglądał po męsku, prosto i symetrycznie. Wybijcie sobie z głowy “eleganckie” plecaki. Gentleman nosi teczkę lub torbę i trzyma ją w dłoni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*