Jak zadbać o widoczność strony firmowej w internecie i dobre pozycje w wyszukiwarce

internet-4463031_640

W dzisiejszych czasach, kiedy większość transakcji można przeprowadzić przez internet, firmy dążąc do pozyskiwania nowych rynków dla swoich produktów czy usług, powinny zaistnieć również w sieci. Firmowa strona internetowa to podstawa i każde małe czy duże przedsiębiorstwo chcąc się dalej rozwijać, musi w nią zainwestować. Konkurencja w internecie jednak jest tak duża, że często samo stworzenie nawet bardzo atrakcyjnej wizualnie i merytorycznej strony już nie wystarczy. Trzeba jeszcze zadbać o jej widoczność w sieci. 

Co wpływa na widoczność strony internetowej w sieci?

Stworzenie strony internetowej ma sens tylko wtedy, jeśli będzie ona widoczna dla potencjalnych klientów. Czasy, kiedy posiadało się stronę tylko po to, aby umieszczać jej adres na ulotkach reklamowych czy wizytówkach już minęły. Oczywiście nadal się to robi, ale jeśli firma chce pozyskać klientów przez internet, musi zadbać o to, aby osobyposzukujące konkretnych produktów lub usług mogli znaleźć właśnie naszą ofertę. Najważniejszym zadaniem jest więc zapewnienie stronie firmowej jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce.

Badania pokazują, że ludzie szukający ofert po wpisaniu w wyszukiwarkę tzw. słów kluczowych, czyli tego co ich interesuje, przeglądają z reguły strony znajdujące się na pierwszej stronie wyników. Potwierdzają to specjaliści od pozycjonowania stron internetowych. Czasem zdarza się, że wchodzą na drugą czy trzecią stronę. Przy obecnej konkurencji takich wyników jest nieraz bardzo dużo i znajdują się na wielu stronach. Jeśli nie chcemy więc, by nasza strona firmowa była daleko w wynikach wyszukiwarki, trzeba podjąć konkretne kroki, aby ją odpowiednio wypozycjonować.

Optymalizację i pozycjonowanie stron najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o to. Mogą też zaproponować różne działania marketingowe, które przyczynią się do widoczności strony i pozyskania większej liczby klientów.

Jak pozycjonowanie i działania marketingowe mogą pomóc w zwiększeniu oglądalności strony?

Strona internetowa osiąga wysokie miejsce w wyszukiwarce, a tym samym dociera do większej ilości osób, jeśli posiada wartościową merytoryczną treść napisaną w odpowiedni sposób, czyli zawierającą odpowiednio rozłożone w treści słowa kluczowe, których mogą szukać potencjalni klienci. Kolejną ważną rzeczą jest linkowanie do niej z różnych innych miejsc w sieci. Wyszukiwarka uznaje za atrakcyjne i godne polecenia strony, do których prowadzi dużo linków. Z tego względu marketingowcy zalecają prowadzenie oprócz strony, czy sklepu internetowego, także firmowego bloga, czy posiadanie kont w mediach społecznościowych, gdzie można prezentować również swoją ofertę z linkami do strony.

Pozycjonowanie i odpowiedni marketing wpływa bezpośrednio na pozycję strony w wyszukiwarce. Opisane wyżej przykłady takich działań to jedynie część zabiegów, które stosują profesjonalni marketingowcy i pozycjonerzy stron. Takie działania są konieczne nie tylko zaraz po stworzeniu strony, ale powinny odbywać się regularnie. Jeśli jednak chcemy, aby nasza strona firmowa czy sklep internetowy przynosiły wymierne korzyści, warto zainwestować w pozycjonowanie, reklamę w sieci i polecane przez ekspertów działania marketingowe.

W materiale wykorzystano informacje przekazane przez specjalistę z firmy ARRIES SEO oferującej pomoc i wsparcie z zakresu optymalizacji i pozycjonowania firmowych stron internetowych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*