W co należy się zaopatrzyć idąc na studia?

w-co-nalezy-sie-zaopatrzyc-idac-na-studia3

Środowisko akademickie pod wieloma względami różni się od szkoły średniej. Studenci mają większą swobodę, co jest równoznaczne z większym naciskiem na pracę własną. Wybierasz się w najbliższej przyszłości na studia? Dowiedz się, co będzie Ci potrzebne.

Szybkie notowanie

Zeszyty i notesy to już przeżytek. Na wykładach coraz częściej papierowe pomoce są zastępowane przez komputery. Szybko docenisz wygodę robienia notatek na laptopie. Postaw na niezawodny sprzęt, a będziesz w stanie zapisać każde słowo, jakie padło z ust profesora. Jeśli przy okazji jesteś fanem gier, wybierz model z mocną kartą graficzną np. Lenovo Y700. Nie martw się, że swoim komputerem będziesz zwracać niepotrzebną uwagę lub sprowokujesz nieprzyjemne komentarze. Ze zdobyczy technologicznych korzystają zarówno prowadzący, jak i studenci, co jest całkiem naturalne biorąc pod uwagę, że uczelnie posługują się internetowymi platformami do organizacji spraw akademickich.

w-co-nalezy-sie-zaopatrzyc-idac-na-studia2

Efektywna nauka

Posiadając komputer, nie jesteś mimo wszystko w stanie całkowicie uciec od papieru. Czasem będziesz musiał coś skserować albo zachować pomoce naukowe rozdawane w trakcie zajęć przez prowadzącego. W trakcie kolokwiów oraz egzaminów sprawdzeniu podlega cała wiedza, również ta przekazywana w formie papierowej. Nie zapomnij przygotować sobie narzędzi ułatwiających przyswajanie dużych dawek informacji. Mogą to być kolorowe cienkopisy, zakreślacze lub kolorowe zakładki ułatwiające nawigację po kserówkach.

Skanuj we własnym zakresie

Jednym z najlepszych studenckich gadżetów jest skaner ręczny. Wystarczy przejechać nim po kartce papieru, a potem zgrać zapisany obraz wkładając kartę pamięci do komputera. Jego zastosowania są tak szerokie, że trudno wymienić je wszystkie. Utrwalaj notatki kolegów z zajęć, które ominąłeś albo obowiązujące Cię fragmenty książek, których nie będziesz już musiał dźwigać do domu. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu ograniczysz liczbę kserówek walających się po Twoim pokoju do absolutnego minimum, a wszystkie niezbędne dokumenty zgromadzisz na komputerze.

w-co-nalezy-sie-zaopatrzyc-idac-na-studia1

Jesteś tym, co jesz

Studenci pierwszego roku zazwyczaj spędzają na uczelni najwięcej czasu. Duża ilość zajęć oraz okienka mogą sprawić, że w niektóre dni praktycznie nie będziesz mieć czasu wolnego. Na początku przygody ze studiami najprawdopodobniej odkryjesz, że da się każdego dnia jeść tosty, pizzę oraz zapiekanki. Jednak dieta oparta na tłustych, gotowych daniach na dłuższą metę doprowadzi do niedoborów, zmęczenia czy poważniejszych powikłań. Warto zainwestować w wielofunkcyjne pudełko na lunch i przechowywać w nim kilka zdrowych przekąsek. Jeżeli chodzi o picie, zaoszczędzisz kilka złotych inwestując w butelkę umożliwiającą filtrowanie wody z kranu.

Skup się

Parę wolnych godzin w ciągu dnia warto wykorzystać na przygotowanie się do następnych zajęć. Jednak nauka w miejscu publicznym potrafi być wyjątkowo trudna ze względu na liczbę otaczających Cię bodźców. Dlatego miej przy sobie zawsze parę słuchawek, które odetną Cię od otoczenia i pozwolą skupić się na nauce.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*