W biurze unosi się nieprzyjemny zapach? To może być wina kanalizacji!

woman-698946_960_720

Często zdarza się, że obiekt jest narażony na nieprzyjemne zapachy powodowane przez zapachy kanalizacyjne. Zwykle spotykane jest to w tych częściach budynku, które nie są w codziennym użytkowaniu. Takie problemy z zapachami stanowią poważne zagrożenie dla każdego biura, które może szybko zniechęcić potencjalnych klientów, a co ważniejsze, odstraszyć obecnych pracowników.

Przyczyny poszczególnych zapachów zależą od sytuacji. Zobacz wszystko, co najważniejsze związane z tym tematem, zanim smród w firmie będzie tak nieznośny iż pomóc będzie mogło tylko pogotowie kanalizacyjne kraków.

Co to jest gaz kanalizacyjny?

Gaz kanalizacyjny jest mieszaniną gazów nieorganicznych, które zawierają takie związki jak:

  • siarkowodór

  • amoniak

  • dwutlenek węgla

  • metan

  • azot

  • wodór.

Chociaż substancje te mogą nie mieć większego znaczenia dla większości ludzi, w przypadku bezpośredniego kontaktu z gazami uwalnianymi przez tę kombinację składników, wynikiem może być poważne uszkodzenie układu oddechowego lub nawet śmierć. Jednak, jak to omówimy, zapachy gazu kanalizacyjnego, które są uwalniane do budynków, generalnie nie są szkodliwe dla mieszkańców.

Dlaczego zapachy ścieków są aż tak nieprzyjemne?

Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę, że kombinacja tych składników może wywoływać nieprzyjemne zapachy, ale w ich najniższych stężeniach może nie być wykrywalna przez ludzki nos. A niektóre z tych składników, nawet jeśli mogą być szkodliwe dla zdrowia, są w rzeczywistości bezwonne. Jeśli chodzi o główną przyczynę zapachów, najważniejszym winowajcą jest siarkowodór i amoniak.

W jaki sposób te nieprzyjemne zapachy z kanalizacji dostają się do wnętrza budynku?

Najczęstszym sposobem, w jaki gazy te mogą dostać się do większości domów lub budynków, szczególnie tych budowanych od lat pięćdziesiątych, jest instalacja hydrauliczna. W większości przypadków gazy te wydostają się przez odpływy podłogowe znajdujące się w toaletach, piwnicach, toaletach i tak dalej.

Inny powodem jest zablokowany otwór wentylacyjny. Każdy obiekt ma system wentylacyjny przeznaczony do instalacji hydraulicznych w budynku. Jego celem jest wyrównanie ciśnienia atmosferycznego powodowanego przez ścieki przepływające przez system i umożliwienie wydostawania się zapachów kanalizacyjnych. Jeśli to odpowietrzanie jest w jakiś sposób zablokowane, nieprzyjemne zapachy nie mogą zostać uwolnione na zewnątrz i mogą gromadzić się wewnątrz budynku np. Twojego biura.

Czy te gazy i zapachy kanalizacyjne są szkodliwe?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeśli wdychasz te gazy i substancje, które tworzą te gazy bezpośrednio ze źródła (tj. z kanalizacji) to tak – mogą być szkodliwe. Siarkowodór jest toksyczny. Może mieć działanie depresyjne na ludzki układ nerwowy.

Jednakże, w większości przypadków, zapachy, które są uwalniane przez jedną z wyżej wymienionych możliwości, na przykład z powodu zapchanych otworów, są bardziej uciążliwe niż szkodliwe. Nie należy ich jednak ignorować. Po wykryciu, należy będąc osobą odpowiedzialną podjąć właściwe kroki w celu ich wyeliminowania.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*