Udekoruj biuro – po swojemu i nie szaro-buro!

kariera bgs

Dla dorosłych klasy robotniczej, którzy spędzają znaczną część dnia za ekranem komputera, umieszczeni przy własnej stacji roboczej, otoczenie może po pewnym czasie stać się nieco monotonne. Czy to w firmie, czy w swoim własnym biurze domowym, kto mówi, że nie możesz dodać odrobiny personalizacji do miejsca, w którym pracujesz? Dzisiejsze miejsce pracy to innowacyjny i pomysłowy projekt. Spędzamy wiele godzin w naszych przestrzeniach biurowych, dlatego naturalne jest, że chcemy mieć przestrzeń, która nas motywuje!

Przewodnik dla początkujących w dekorowaniu biura

Nie musisz całkowicie zmieniać stacji roboczej, ale istnieje kilka trendów i podstawowych wskaźników, które mogą być punktem początkowym. Zainwestuj w artefakty, kolorowe akcenty, które dodają energii. Odśwież swoją przestrzeń kreatywną tapetą lub grafiką. Oczywiście wiadome jest, że stacje robocze, które są ulokowane przed ścianą, mogą sprawiać nieco klaustrofobiczne wrażenie, ale oto nasza wskazówka na temat takiego wystroju: obłóż ścianę dziełami sztuki, aby ożywić to miejsce. Pozwól sobie na ozdobne zielenie, które nadają tej klimatycznej atmosfery, gdy będziesz spędzać tam długie godziny. Trzeba wierzyć w kreatywne miejsce pracy, które łaskocze umysł, aby mógł się rozwijać i pracować jeszcze lepiej. Powinno zainspirować cię to do dążenia do poprawy we wszystkim, co robisz. Inspiracji dekoracyjnych możesz też szukać na stronie: pelnykosz.pl

Szybkie pomysły

Małe poprawki mogą mieć ogromny wpływ na proces myślenia i wydajność. Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się bałaganu. Trzymaj w miejscu pracy tylko te rzeczy, które są naprawdę ważne. Użyj szuflad lub tac do segregowania prac, aby nadać priorytet zadaniom. Drugim zadaniem jest dodanie koloru. Neutralne tony działają najlepiej na stacjach roboczych z nutami krzykliwych kolorów, które można zmieniać od czasu do czasu.

Możesz także uzyskać kreatywność za pomocą pióra i karteczek samoprzylepnych oraz rysować rysunki, szkice i cytaty z kaligrafią. Jeśli jesteś rysownikiem, używaj pióra i tuszuj partycję między biurkiem. Aby uzyskać spersonalizowany design, dodaj miękki dywan pod krzesłem. Miękka konsystencja pomoże Ci się odprężyć i tak możesz się rozpieszczać w biurze nawet w czasie godzin pracy.

Powiew zieleni

Bardzo ważne jest oddychanie świeżym powietrzem przez cały czas, a wentylacja w biurze nie wystarczy. Dodanie terrariów, sukulentów lub mini roślin pokojowych, takich jak lilia pokojowa, czy figa to dobry pomysł, ponieważ zapewni ci świeże i czyste powietrze. I nie tylko to! Rośliny w doniczkach wyglądają ładnie i łamią schemat kolorów.

Potęga światła

Czynnikiem, który zbyt często odsuwa się na bok, jest oświetlenie. Podczas gdy powierzchnie biurowe są wyposażone w sporo oświetlenia możesz wystroić swoje biurko za pomocą małej lampy z delikatnym żółtym światłem, która uspokoi umysł. Dla tych, którzy są w bardziej kreatywnym miejscu pracy, można dodać trochę dziwactwa – np. dzięki lampom lawowym. Światło ma bardzo ważną rolę w naszym życiu!

1 odpowiedzi "Udekoruj biuro – po swojemu i nie szaro-buro!"

  1. Na co zwracać uwagę przy wybieraniu dywanu do salonu? Ma pasować do mebli czy lepiej, aby był bardziej kontrastowy? Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-do-salonu odkryłam kilka fajnych modeli i bardzo chciałabym mieć je u siebie w domu. Obawiam się jednak, czy na żywo będą tak samo ładne jak na zdjęciach? Kupowaliście może dywany z tej firmy i możecie coś więcej o nich powiedzieć?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*