Technologia LED i jej miejsce w marketingu biznesowym

1288074944_0

Postęp techniczny wpływa na coraz więcej obszarów naszego życia. Dużą rolę odegrało w tym oświetlenie LED, które przyczyniło się m.in. do unowocześnienia reklamy i wykształcenia nowych form promocji. O jego rosnącym znaczeniu w marketingu biznesowym opowie Mateusz Koralewski, specjalista ds. wizerunku, na co dzień współpracujący z warszawskimi firmami i korporacjami.

Z jakich powodów technologia LED osiągnęła tak duży sukces w zakresie poprawy wizerunku przedsiębiorstw?

Jest to nowatorskie rozwiązanie. Firmy, które z niego korzystają są postrzegane na rynku jako bardziej prestiżowe, właśnie ze względu na dbałość o wizerunek. Na jego korzyść przemawia coraz większa skuteczność, zwłaszcza w porównaniu do ulotek i plakatów, które nadal szeroko wykorzystuje się w promocji, choć w mojej opinii są już nieco wyeksploatowane. Reklamy wykorzystujące oświetlenie LED mocno angażują naszą uwagę. Świetnie widać je o każdej porze dnia i nocy, co pozwala docierać do wielu nowych klientów. To bardzo trafiony sposób promowania biznesu, ponieważ przynosi nam stałe efekty, a długa żywotność tej technologii zapewnia minimum kilkuletnie działanie.

Czy reklamy LED-owe są drogie w realizacji?

Wręcz przeciwnie! Ze względu na swoją energooszczędność, LED zapewnia niewielkie zużycie prądu, znacznie niższe niż w przypadku standardowych źródeł światła, tj. żarówki, halogeny czy neony. Przekłada się to na mocne obniżenie rachunków, w związku z czym jest to jeden z tańszych rodzajów reklamy zewnętrznej. To niezwykle ważne dla mniejszych firm, które posiadają spore ograniczenia budżetowe. Doliczając do tego łatwość montażu i późniejszej obsługi, bardzo istotny dla wielu walor ekologiczny oraz szerokie zastosowanie, otrzymujemy rozwiązanie niemal idealne.

Nawiązując do Pańskich słów, w jaki sposób można jeszcze wykorzystać tę technologię?

Aspekt marketingowy ma tutaj największe znaczenie, ale warto zaznaczyć, że zaczyna ona szeroko pojawiać się w naszych domach i biurach. Z powodzeniem zastępują droższe i mniej trwałe żarówki, gwarantując równomierne oświetlenie. Istnieje też możliwość dostosowania kolorów oraz kątów rozsyłu światła, w zależności od przeznaczenia pomieszczeń. Dużym plusem jest też nowoczesny, atrakcyjny design.

Czy warto wyróżnić jakąś formę promocji, w której LED prezentuje się nadspodziewanie dobrze?

Niewątpliwie ładnie komponuje się z tablicami i kasetonami, ale wydaje mi się, że najlepiej wyglądają podświetlane litery przestrzenne. Można zamontować je zarówno na elewacji, jak i wewnątrz budynku, choć najbardziej podoba mi się ich wersja stojąca. Sam często doradzam jej wybór oraz umieszczenie przed siedzibą reklamowanej firmy. Z odpowiednio dobraną czcionką i dobrze przemyślaną warstwą kolorystyczną przedstawia się to naprawdę spektakularnie.

Czy można w takim razie założyć, że LED będzie trendem reklamowym na najbliższe lata?

Zdecydowanie tak! Technologia LED nie tylko prześcignęła wspomniane wcześniej drukowane plakaty i ulotki, ale powoli zaczyna też doganiać nośniki zewnętrzne, w tym billboardy, choć przeważnie są one kierowane do innych grup reklamodawców. Reklamy świetlne mają ogromny potencjał wizerunkowy. Jestem przekonany, że będziemy widzieć ich coraz więcej na naszych ulicach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*