Studia MBA – rozwiń skrzydła w biznesie!

studia wsb

 Szerokie perspektywy awansu zawodowego, prestiż i atrakcyjne uposażenie – to najważniejsze czynniki, które sprawiają, że studia MBA cieszą się doskonałą opinią wśród absolwentów, stając się obiektem pożądania na szczeblach kariery.

 Czym są studia MBA?

Master of Business Administration, w skrócie MBA, to interdyscyplinarne studia łączące wiedzę m.in. z zakresu finansów, prawa, , zarządzania i marketingu. MBA kształci specjalistów w dziedzinie szeroko pojętego biznesu. Specjalistyczny i obszerny zasób wiedzy, jakim mogą poszczycić się absolwenci MBA, sprawia, że dyplom otwiera wiele dróg rozwoju zawodowego w przedsiębiorstwach o międzynarodowym charakterze.

Studia MBA w Wyższych Szkołach Bankowych. Dlaczego warto?

  • międzynarodowy charakter studiów

Studia w Wyższych Szkołach Bankowych prowadzone są przy udziale partnerów zagranicznych.  WSB w Bydgoszczy, Chorzowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu kształcą specjalistów w ścisłej współpracy z Franklin University. Z kolei Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku prowadzi program MBA z ekspertami z University of Northampton. Poznańska WSB aktywnie współpracuje również z Aalto University;

  • 16-letnie doświadczenie

Zarówno w programie nauczania, jak i metodyce wykorzystywane jest wieloletnie doświadczenie ekspertów i praktyków biznesowych;

  • program studiów doskonale dopasowany do wymagań

Przedmioty studiów MBA są skrojone na miarę potrzeb pracodawców, a także odpowiadają zagadnieniom, z którymi słuchacze mierzą się w pracy zawodowej;

  • profesjonalna i świetnie przygotowana kadra;
  • przejrzysta organizacja studiów;
  • wysoki poziom obsługisłuchaczy.

Na jakie zmiany w karierze zawodowej mogą liczyć absolwenci studiów MBA prowadzonych przez Wyższe Szkoły Bankowe?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp. z o.o., które przeprowadzono w okresie kwiecień – czerwiec 2015, aż 39% absolwentów potwierdziło, że ukończenie studiów w WSB miało bezpośredni wpływ na wzrost otrzymywanego przez nich wynagrodzenia. W przypadku29% osób z dyplomem MBA podwyższone kwalifikacje zawodowe pozwoliły na zmianę stanowiska. Z kolei 28% absolwentów pół roku po zakończeniu studiów otrzymało upragniony awans. Dla 24% wyższe kompetencje stały się bodźcem do zmiany pracodawcy.

Wśród badanych znalazła się też i taka grupa, dla której studia MBA oznaczały stabilizację pozycji w firmie. Odsetek ten stanowił 23% absolwentów. Dla 22% osób mogących poszczycić się prestiżowym dyplomem studia stały się przepustką do podjęcia pracy zawodowej w wybranej przez siebie firmie.

W drodze na sam szczyt

Zgodnie z raportem opublikowanym w 2016 roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, WSB znalazły się wśród 10 najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych przez kandydatów na studia niestacjonarne w roku akademickim 2015/2016.

O wysokim poziomie nauczania świadczy również fakt, że 8 programów MBA realizowanych w WSB znalazło się w rankingu “Perspektyw” 2015 roku.

Szczegółową ofertę studiów MBA można znaleźć na stronie internetowej Wyższych Szkół Bankowych: studiamba.wsb.pl.

1 odpowiedzi "Studia MBA – rozwiń skrzydła w biznesie!"

  1. Studia MBA to jedne z najbardziej zaawansowanych i prestiżowych studiów przeznaczonych dla menedżerów. W Polsce dostępnych jest ponad 60 programów MBA o różnym stopniu zaawansowania przeznaczonych zarówno dla menedżerów niższego jak i wyższego szczebla. Średnia cena studiów MBA w Polsce, na podstawie badania Rynek MBA 2016, przeprowadzonego przez MBA Portal, to 31800 zł. Studia MBA dają ogromne możliwości rozwoju nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również sieci kontaktów. Te kontakty w późniejszym okresie przekładają się na awanse, nowe pomysły na biznes czy dobrze prosperujące nowe przedsiębiorstwa.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*