Myślisz o kredycie na firmę? W jaki sposób sprawdzić wiarygodność instytucji, w której się zadłużamy?

icons8-team-sBbm92cRIQo-unsplash

Więksi i mniejsi przedsiębiorcy dosyć powszechnie korzystają z różnych form kredytowania czy pożyczek na firmę. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy rozwijać biznes, poszerzać działalność, a nawet dopiero zacząć prowadzić firmę. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, kredyt w banku czy pożyczkę pozabankową, dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy takich opcji.

Pożyczki pozabankowe to doskonałe rozwiązanie dla firm, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą skorzystać z pomocy banku. Banki mają coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące kredytowania. Często trzeba mieć naprawdę wysoką zdolność kredytową lub zabezpieczenie, aby w ogóle móc złożyć wniosek o kredyt. W przypadku przedsiębiorców ważne jest dostarczenie wielu dokumentów, zaświadczeń i spełnienie formalności, na które czasem przedsiębiorca po prostu nie ma czasu. Dlatego też pożyczki pozabankowe, udzielane w formie ratalnej na długi okres kredytowania, to świetna opcja dla osób, które chcą rozwijać firmę, ale szybko potrzebują dodatkowej gotówki.

Jak sprawdzić firmę pozabankową?

Przede wszystkim, trzeba sprawdzić, czy nie znajduje się na liście Komisji Nadzoru Finansowego bądź innej instytucji ostrzegającej przed nieuczciwymi praktykami. Takie firmy najczęściej nie mają opinii, a ich dotychczasowi klienci często mieli z nimi dosyć sporo nieprzyjemności. Warto sprawdzać, jak długo dana firma działa na polskim rynku, jakie są jej konkretne przepisy udzielania pożyczek i kredytów. Dobrze jest również sprawdzać opinie na temat firmy, jakie umieszczają w sieci dotychczasowi klienci. Dzięki temu można odróżnić dobre firmy od takich, które mogą stosować nieuczciwe praktyki. Im większa kwota pożyczki nas interesuje, tym bardziej trzeba sprawdzać firmę, z którą chcemy związać się umową pożyczkową. Na https://pozyczka-bez-zaswiadczen.pl znajdziemy sporo sprawdzonych i rzetelnych informacji na temat różnych firm pożyczkowych, co na pewno ułatwi podjęcie dobrej decyzji kredytowej.

Warto mierzyć siły na zamiary

Jeśli właściciel firmy chce sięgnąć po pożyczkę, powinien jeszcze przed złożeniem wniosku upewnić się, że może sonie na nią pozwolić i będzie w stanie regulować płatności wszystkich rat w terminie. Problemy, jakie pojawiają się przy współpracy parabanków z klientami bardzo często wynikają bowiem z opóźnionych płatności lub ich braku. Parabanki mają dosyć konkretne przepisy, narzucają spore odsetki karne za zwłokę, a także wiele kar umownych, o których przedsiębiorcy wiedzą już na etapie podpisywania umowy. Jeśli ktoś nie reguluje zobowiązań w terminie, nie powinien mieć pretensji do parabanku, który próbuje za wszelką cenę i różnymi sposobami dochodzić swoich praw i odzyskać należności. Pamiętajmy więc, że pożyczanie pieniędzy na firmę, która jest na skraju bankructwa lub ma bardzo poważne problemy finansowe, zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Wtedy lepiej jest szukać innych opcji, jak chociażby konsolidacja już posiadanych zobowiązań. Takie rozwiązanie pozwala na oddech finansowy bez konieczności dodatkowego zadłużania się w parabanku lub w banku.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*