Służbowy wyjazd za granicę – co gwarantuje Ci ubezpieczenie?

Blog_Cancelled-Policies_720x400-min

Osoby, które wyjeżdżają służbowo za granicę powinny być odpowiednio ubezpieczone. Obowiązek ten spoczywa przede wszystkim na pracodawcy, który powinien w odpowiedni sposób zabezpieczyć swojego podwładnego na wypadek niekorzystnych zdarzeń.

Osoba, która wyjeżdża służbowo za granicę wykonuje swoje obowiązki zawodowe, dlatego przez cały czas podlega ubezpieczeniu, jakie zapewnia mu pracodawca. Pracodawca natomiast powinien zadbać o to, by ubezpieczenie takie było jak najbardziej pełne i kompleksowe. Jeśli o tym nie będzie pamiętał, może się okazać, że z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty wypadku przy pracy czy nawet zwykłej choroby, która przydarzy się pracownikowi wykonującemu obowiązki zawodowe poza granicami kraju.

O ubezpieczeniu powinien pamiętać pracodawca

Pracownicy przebywający służbowo za granicą najczęściej objęci są polisą obejmującą wszystko, co obejmuje zwykła polisa turystyczna. Dodatkowo ubezpieczenie jest rozszerzone o kwestie pracy fizycznej lub pracy umysłowej, dzięki czemu pracownik jest w pełni chroniony podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Ubezpieczenie podczas podróży służbowej gwarantuje kompleksowe wsparcie i pomoc w razie wypadku czy choroby, pokrywa koszty leczenia, pobytu w szpitalu, rehabilitacji. Jeśli wypadek związany był ze zniszczeniem auta, gwarantuje również auto zastępcze. Dobre ubezpieczenie to zarówno dla pracownika pewność, że nie będzie zostawiony sam sobie, a dla pracodawcy gwarancja, że to ubezpieczyciel pokryje wszystkie niespodziewane koszty wynikające ze zdarzenia losowego.

Zakres ubezpieczenia zależy od rodzaju wykonywanej pracy

Rodzaj polisy i zakres ubezpieczenia warto odpowiednio wybrać w zależności od tego, jaki rodzaj pracy pracownik wykonuje, dokąd wyjeżdża i jakie jest ryzyko wypadku. Innej polisy potrzebuje przecież pracownik naukowy, który wyjeżdża na tematyczną konferencję do którejś z zachodnich stolic, a innej pracownik fizyczny, który stawia konstrukcje stalowe w kraju poza Unią Europejską. Za każdym razem polisa ubezpieczeniowa powinna więc być indywidualnie dopasowana do konkretnych potrzeb. O ochronie ubezpieczeniowej pracowników wyjeżdżających za granicę warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, aby był czas na zapoznanie się z ofertą rożnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybranie najlepszej polisy. Szukanie na ostatnią chwilę najczęściej skutkuje tym, że wybieramy opcje droższe lub pod wpływem pośpiechu podpisujemy umowy, z których później nie jesteśmy zadowoleni.

W razie szkody wystarczy telefon do ubezpieczyciela

Ubezpieczenie pracownika za granicą, podobnie jak ubezpieczenie domu czy samochodu, to gwarancja spokojnego snu i pewności, że w razie wypadku czy szkody wszystkim zajmie się ubezpieczyciel. Osoba ubezpieczona nawet nie musi mieć dużej wiedzy na temat tego, jak postępować po szkodzie. Wystarczy mieć zawsze pod ręką telefon do ubezpieczyciela, którego doradcy zawsze odpowiednią pokierują w sytuacji kryzysowej.

2 odpowiedzi "Służbowy wyjazd za granicę – co gwarantuje Ci ubezpieczenie?"

  1. Jeśli ja miałabym wyjechać za granicę, to najpierw sprawdziłabym dogłębnie własne zdrowie. Co mi z tego, że będę mieć “jakieś ubezpieczenie”, skoro może być problem z jego realizacją? Wszyscy pewnie powiedzą, że to nie prawda, ze jak się ma ubezpieczenie, to można się leczyć za granicą itp. A nie lepiej sprawdzić się tu, w Polsce? Np http://www.solmorska.com.pl/, wielu lekarzy czeka tylko, aby się nami zająć. Po co pchać się z jakimś choróbskiem za granicę i potem wydawać krocie na leczenie?

  2. Kiedyś miałam służbowo wyjechać za granicę. Załatwianie samych dokumentów – to pestka. Ale sprawienie, aby dobrze (wręcz idealnie) wyglądać na taki wyjazd – to dopiero wyzwanie! Dziś już można o tym poczytać na różnych stronach np. http://rapa.net.pl/. Jest tak wiele informacji, jak zadbać o swój wygląd. A przecież wygląd jest bardzo ważny i nie należy go zaniedbywać w żaden sposób. Często to właśnie od wyglądu zależy cała kariera i niech nikt nie mówi, że “nie ubiór zdobi człowieka”. Bo to nie prawda.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*