Agencje rekrutacyjne w Warszawie. Jak wybrać tą właściwą?

bigram1

Agencję rekrutacyjną większość osób ubiegających się o wakat uznaje za największą przeszkodę na drodze ich kariery. Pracodawcy z kolei uznają ich działanie za możliwość zatrudnienia najlepszego kandydata w stosunku do wynagrodzenia oraz oczekiwań całego zespołu. Agencja łączy zatem dwa światy – przedsiębiorcę oraz ubiegającego się o pracę – w jeden, spójny zespół dwóch negocjujących ze sobą stron. Agencje poszukują, analizują i sprawdzają referencje, oceniają CV i testują umiejętności danej osoby w taki sposób, aby sprawdzić jej zgodność ze wzorcem. Dobra agencja jest bardzo poszukiwana wśród przedsiębiorców, a jej usługi – najwyższej klasy.

Dobra agencja rekrutacyjna – czyli jaka?

Agencje rekrutacyjne w każdym mieście w naszym kraju działają tak naprawdę w podobny sposób, łączą wymagania przedsiębiorcy z możliwościami rynku i z tego względu stanowią jego nieodzowną część. Ludzie pracujący w takich działalności poszukują kandydata spełniającego wszelkie oczekiwania przedsiębiorcy i firmy, a przy tym także starają się, aby obie strony były w pełni zadowolone. Przedsiębiorca z uzyskania dobrego pracownika, a zatrudniony z optymalnego wynagrodzenia oraz warunków pracy.

Dobra agencja rekrutacyjna powinna przede wszystkim:

  • Znać realia rynku – rynek pracownika zmienia się w zasadzie przez cały czas i rzadko notujemy w nim jakąkolwiek stagnację. Dobra agencja powinna być na bieżąco z trendami i szybko reagować na pewne zmiany, wynikające np. z rosnących oczekiwań finansowych zatrudnionych oraz większych oczekiwań przedsiębiorcy względem ilości wykonywanej pracy.
  • Mieć rekruterów z wysokiej półki – osoby doświadczone, które potrafią wysłuchać oczekiwań oraz potrzeb pracownika i zarazem także bacznie obserwować wymagania pracodawcy, są szczególnie ceniony na rynku HR. Dobre agencje rekrutacyjne w Warszawie zatrudniają wyłącznie osoby z wieloletnim doświadczeniem, dla których ocena pracownika i zestawienie referencji z oczekiwaniami pracodawcy to pestka. Warto wiedzieć, że niektórzy rekruterzy dobrze poruszają się wyłącznie w swojej ścisłej specjalizacji. Warto to wykorzystać, gdyż z całą pewnością znają ją najlepiej.
  • Nowoczesne narzędzia – warto wiedzieć, że nie sama rozmowa rekrutacyjna jest najważniejsza – równie istotny jest sposób dotarcia do potencjalnie zainteresowanych osób. Warto, aby wybrana agencja miała dostęp do niektórych serwisów i stale wzbogacała swoje portfolio o coraz to nowsze narzędzia, mogące znacznie usprawnić cały proces.
  • Indywidualność – warto wiedzieć, że każdy pracodawca szuka czegoś innego. Jedni ze względu na skonkretyzowane wymagania nie zgadzają się na ustępstwa, inni zaś są nastawieni na długie negocjacje. Dla jednych liczy się doświadczenie, dla innych kreatywność i umiejętności interpersonalne. Dobra agencja rekrutacyjna powinna do każdej współpracy podejść indywidualnie, aby zapewnić możliwość zatrudnienia idealnego kandydata na dany wakat.

Jak wybrać agencję rekrutacyjną, która spełni oczekiwania?

Z usług dobrych agencji HR korzysta coraz więcej przedsiębiorców, dla których liczy się na pierwszym miejscu efektywność, a na drugim koszty. Warto skierować się w stronę znanych firm, takich jak Bigram, zatrudniających najlepszych rekruterów i mających dostęp do nowoczesnych narzędzi usprawniających cały proces. Nie warto z kolei stawać się polem do prób i błędów dla nowych agencji, nawet mimo bardzo niskich cen ich usług oraz dobrego kontaktu z opiekunem. Liczy się bowiem efektywność, nie efektowność.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*