Co zrobić, aby Twoja świeca sojowa przyniosła Ci jak najwięcej przyjemności?

pexels-elina-fairytale-3865712

Używanie świec powinno być dość prostym procesem. Kupujesz swój ulubiony zapach świecy, zabierasz go do domu, zapalasz, kiedy go potrzebujesz i gasisz, kiedy go nie potrzebujesz. Ale każdy miłośnik świec wie, że czasami nie jest to takie proste. Twoje świece mogą zacząć palić się nierównomiernie, knot może nie zawsze świecić prawidłowo i może wystąpić wiele innych typowych problemów, które niszczą to, co powinno być prostym, przyjemnym doświadczeniem świecy. Oto jak rozwiązać te typowe problemy, które możesz napotkać w związku ze świecami.

Tunelowanie świec

Tunelowanie ma miejsce, gdy wosk topi się w wąskim basenie wokół knota, a nie na całej długości pojemnika. Następnym razem, gdy zapalisz świecę, będzie ona nadal topić środek bez topienia krawędzi, tworząc kształt „tunelu” pośrodku świecy. Może to być frustrujące i powstrzymuje świecę przed stopieniem takiej ilości wosku, jaka powinna, co oznacza, że wytwarza mniej przyjemnego aromatu, którego oczekiwałeś. Aby uniknąć tego problemu, upewnij się, że zapalając nową świecę po raz pierwszy, palisz ją wystarczająco długo, aby stopiła się aż do krawędzi.

Problem z knotem

Jest pewien problem z bawełnianymi knotami – gdy taki zmienia się po spaleniu w poczerniały kształt „grzybka”, spowodowany nagromadzeniem się węgla. Knot w tym stanie jest trudniejszy do zapalenia i może powodować tworzenie się sadzy lub gęstego czarnego dymu, jeśli go zapalisz. Aby rozwiązać ten problem, po prostu przytnij knot między użyciami i utrzymuj go przyciętym. Jeśli świeca sojowa będzie mieć drewniany knot – nie będziesz mieć tego problemu.

Gromadzenie się sadzy

Czasami możesz zauważyć, że twoja świeca wytwarza bardziej gęsty, widoczny dym niż zwykle, czemu często towarzyszy gromadzenie się czarnej sadzy wokół wnętrza pojemnika na świecę. Może to oznaczać, że twój knot nie pali się prawidłowo, a często przycinanie go może również tutaj pomóc. Pamiętaj, aby wytrzeć nagromadzoną sadzę wilgotnym ręcznikiem papierowym przed ponownym zapaleniem świecy, ponieważ nagromadzenie sadzy może spowodować powstanie większego płomienia i stworzyć potencjalne zagrożenie pożarowe.

Drewniane knoty nie zapalają się

Drewniane knoty z pewnością mają swoje zalety w stosunku do bawełny, na przykład brak konieczności martwienia się o problem powyżej. Ale czasami drewno może być nieco twardsze i bardziej oporne, jeśli chodzi o rozpalanie. Jeśli napotkasz kłopoty, najpierw spróbuj przyciąć knot przed zapaleniem. Jeśli to nie zadziała, użyj suszarki, aby stopić trochę wosku z wierzchu świecy, wyrzuć go i spróbuj ponownie zapalić knot. To powinno rozpalić świecę i wypełnić dom tym słodkim zapachem, który tak uwielbiasz.

Dzięki, że wpadłeś! Mamy nadzieję, że były to przydatne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów ze świecami. Kupuj sojowe świece online, możesz pozbyć się większości takich problemów. Warto więc zorientować się w tym temacie i wyciągać ze swoich świec jak najwięcej i jak najlepiej. W końcu chodzi o to prawdziwe czerpanie przyjemności!

Poznaj windsurfing od podstaw!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*