Prowadzisz firmę? Poznaj zalety programu Google Adwords

SMBAdWordsTips

23 października 2000 r. Google zmieniło marketing online na zawsze poprzez uruchomienie własnego pomysłu na kampanie reklamowe. Niewiele ponad dziesięć lat później Google zarobił już 42 miliardy dolarów za pomocą tego narzędzia. Dzisiaj znamy to jako Google AdWords. I stało się to ważnym elementem dla wszystkich firm internetowych – bez wyjątku.

Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia z AdWords musisz wiedzieć, że jest to po prostu usługa płatności za kliknięcie, która umożliwia tworzenie i wyświetlanie reklam dla Twojej firmy. Te klikalne reklamy są następnie wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google. Używając właściwych słów kluczowych dobranych do docelowych odbiorców, jesteś już przed konkurencją, ponieważ docierasz do osób, które potencjalnie interesują się Twoim produktem lub usługą.

Nadal jesteś zainteresowany? Wspaniale! Tym bardziej, że Google AdWords Poznań w Polsce naprawdę ma się dobrze. Zapytaliśmy z tego powodu właściciela firmy  Marketing Sensei z Poznania, która jest jednym z liderów w tym temacie o kilka głównych powodów, dla których Twoja firma powinna również skorzystać z AdWords. Oto czego się dowiedzieliśmy.

AdWords jest wymierny i elastyczny

Jedną z głównych zalet marketingu online w porównaniu z tradycyjnymi kanałami marketingowymi, takimi jak telewizja czy druk, jest to, że niezwykle łatwo je zmierzyć. Jednak skuteczne mierzenie twojej kampanii SEO może być wyzwaniem, ponieważ nie zawsze możesz uzyskać dokładny pomiar na podstawie tego, co zwiększyło lub zmniejszyło twoje rankingi. Wpisz AdWords PPC. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych zasobów do mierzenia tego, co działa, a co nie, ponieważ jest wyposażony w wiele danych PPC, które wykonują to zadanie.

AdWords jest również elastyczny, ponieważ ma dostosowywane opcje kampanii dostosowane do konkretnych potrzeb. Na przykład AdWords może być używany w następujący sposób:

  • Konkretne typy dopasowania słów kluczowych – umożliwia wyświetlanie reklam w celu dokładnego wyszukiwania słów kluczowych. Możesz więc ustawić frazę “pizza w Warszawie” w przeciwieństwie do ogólnych wyszukiwań na hasła “Warszawa” lub “pizza”.
  • Ograniczona liczba odbiorców – możesz kampanie reklamowe skonfigurować tak, aby uściślić to, do odbiorców według ich lokalizacji, pory dnia, języka, a nawet przeglądarki lub urządzenia, z którego korzystają
  • Dostęp do stron niezwiązanych z wyszukiwaniem – Gmail, YouTube i wiele innych witryn partnerskich jest na wyciągnięcie ręki.

Działa szybciej niż SEO

Ogromną wadą SEO jest to, że może upłynąć wiele miesięcy, zanim zauważysz jakiekolwiek lepsze wyniki. Tak nie jest w przypadku AdWords. Po uruchomieniu kampanii AdWords pojawią się reklamy, a otrzymasz natychmiastowe wyniki, takie jak dane użytkowników. Nie tylko przyniesie to od razu trochę pieniędzy, ale ze względu na szybkość działania, masz czas, aby odkryć, jak skuteczne są Twoje słowa kluczowe, a te informacje następnie można wykorzystać do stworzenia skutecznej kampanii SEO. Oczywiście posiadanie planu SEO jest kluczem do sukcesu online, ale nie można przy tym wszystkim zapomnieć o korzyściach jakie zapewni kampania AdWords.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*