Produkcja materacy na polskim rynku – jak bardzo się to opłaca?

160413_4324

Polski rynek produkcyjny, to wiele branż, dostosowanych do zapotrzebowania ewentualnego odbiorcy. W większości, to właśnie odbiorca decyduje, jak taki rynek ma wyglądać. Jest to oczywiste, ponieważ produkcja danego towaru uzależniona jest od jego popytu. A popyt – kreuje rynek.

Czy prawidłowy, wygodny sen jest tak ważny?

Materac to taki produkt, który zawsze będzie potrzebny. Już dawno skończyły się czasy, kiedy spano na przysłowiowej wiązce słomy. Nikt nie kupuje materaca na całe życie. Wręcz przeciwnie. Ten produkt jest potrzebny potencjalnemu odbiorcy nie tylko w nocy, także w dzień. Siłą rzeczy przedmiotowy materac jest używany całą dobę i jako produkt – zużywa się. Sen to bardzo ważna czynność organizmu. W czasie snu mózg „odłącza” ciało, aby je regenerować, oczyszczać z toksyn i przygotować do dalszej eksploatacji. Mózg nie śpi nigdy. Zobacz przykładowy materac wykonany według najnowszych technologii: materac Venus Multi Pocket.

To właśnie w czasie snu zaczyna pracę decydującą o sprawności ciała po odpoczynku. Jeśli z jakiegoś powodu mózg nie może „wyłączyć ciała” – tzn. nie możemy usnąć – nie może dokonywać detoksykacji komórek. A ujmując to bardziej swojsko – nie jest w stanie posprzątać tego, co nagromadziliśmy w ciągu dnia we własnym ciele. Jednym zdaniem: jeśli się źle wyśpimy, cały dzień możemy chodzić „połamani”. Sen niewygodny – lub co gorsza brak snu – może prowadzić do bardzo niebezpiecznych nerwic, zmęczenia, ogólnego osłabienia.

W skrajnych wypadkach – nawet śmierci. Tylko w czasie snu (odpoczynku) mózg uruchamia procesy regenerujące, zapewniające ciału normalną egzystencję. Jeśli tego snu braknie, dochodzi do ogólnego rozstrojenia organizmu – a w trakcie powtarzającej się bezsenności – mózg może stracić kontrolę nad tym, co dzieje się w ciele. I to jest niebezpieczne. Napewno każdy doznał jakiejś tam bezsenności, więc rozumie o czym tu mowa. Na dłuższą metę, bezsenność może doprowadzić do chorób psychicznych, a nawet śmierci.

Jak to jest z materacami na polskim rynku?

opinie o desnoraniePowszechnie wiadomo, że do dobrego snu potrzebny jest: po pierwsze spokój, a po drugie właśnie dobry materac. Dobry – to znaczy taki, który nie jest wyleżany, wygnieciony, z jednej strony wyższy, z drugiej niższy, a na środku przysłowiowy „dołek” I w tym dołku śpiący, który nie ma szans na dobry, codzienny sen. Może zdrzemnąć się chwilę, aby obudzić się ze skrzywioną miną i boleścią w boku. Materace – to produkt, który się zużywa, więc siłą rzeczy jest kupowany kilka razy w ciągu życia człowieka, a nawet więcej. Jeśli policzyć ilość ludzi w Polsce, łatwo się przekonać, że jeden producent nic tu nie poradzi.

Oczywiście można sprowadzać materace z zagranicy, jednak należy pamiętać o tym, że za przysłowiową granica także żyją ludzi, którzy muszą spać, odpoczywać. Jak łatwo się domyślić, produkcja materacy w każdym kraju – nie tylko w Polsce – będzie produkcją opłacalną. To tak jak produkty spożywcze, czy ubrania. Człowiek zawsze będzie ich potrzebował, bez względu na ich pochodzenie. Jeśli nie znajdzie w kraju, będzie szukał za granicą.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*