Potrzebny kontener po remoncie biura? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek

interior-renovation-co-fl

Podczas remontów – także tych komercyjnych – chcąc nie chcąc zawsze generuje się znaczną ilość śmieci. Co więcej, przekazywanie materiałów budowlanych, takich jak drewno, gips, metal i szkło do cotygodniowego serwisu śmieciowego jest niedozwolone. W takim wypadku, doskonały wybór dla średnio- i wielkoskalowych projektów przebudowy biura jest wynajem kontenera na śmieci i odpady budowlane. Wraz z wynajmem firmy który się tym zajmuje – wynajem kontenerów okazuje się najbardziej praktycznym wyborem dla właścicieli domów.

Dlaczego warto wynająć kontener i jak to zrobić mądrze?

Właściciele domowych biur mogą wypożyczyć pojemniki typu kontenery tak samo, jak robią to kontrahenci w przypadku dużych projektów. Trzeba jednak pamiętać, że postawienie kontenera na ulicy wiąże się z pozwoleniami miejskimi i dodatkowymi kosztami. Jednak profesjonalne firmy kontenerowe takie jak redskip łódź zwykle zajmują się tymi dodatkowymi pozwoleniami – oczywiście po uiszczeniu opłaty i omówieniu wszystkich szczegółów. A ponieważ firmy zajmujące się tym na co dzień i profesjonalnie zwykle kontaktują się z urzędami – mogą naprawdę zdjąć Ci spory ciężar z barków, szczególnie jeśli nie znasz terminologii lub specyfiki wynajmu, a w większości przypadków tak właśnie jest.

Poza tym firma zajmująca się wynajem kontenerów pomoże Ci też w wielu innych kwestiach – jak chociażby w doborze odpowiedniego kontenera. Zwykle pojemniki te są wynajmowane w standardowych rozmiarach, ale oczywiście to także indywidualna kwestia do dogadania. Na przykład, jeśli wynajmujesz kontener o pojemności 40 m3, taka wielkość musi być dostosowana do faktycznej ilości odpadów, jakie wygenerował odbyty remont.

Poza tym nie jest to wielki koszt – szczególnie w dużych obszarach metropolitalnych kontener o standardowej to niedrogi wynajem, który obejmuje transport, odbiór i wynajem kilkudniowy. Wszelkie dodatkowe dni oczywiście są dodatkowo płatne, ale z racji tego iż dzisiejszy rynek jest bardzo konkurencyjny można liczyć na naprawdę atrakcyjne i przystępne stawki. Przy kosztach jednak przypominamy raz jeszcze, że możesz potrzebować pozwolenia, jeśli musi on być postawiony na ulicy. Twoje lokalne biuro egzekucyjne lub biuro pozwoleń na budowę może udzielić ci informacji o wymaganych pozwoleniach, jeśli parkujesz kontener na ulicy. Bądź jw możesz poprosić o pomoc w tej sprawie firmę zajmującą się wynajmem. Jeśli jednak masz miejsce na umieszczenie go na swojej nieruchomości, zrób to, aby nie martwić się o mandaty lub zezwolenia.

Dobra rada: utrzymuj przestrzeń na której ma stanąć kontener w czystości. Niezależnie od tego, czy pojemnik trafi na ulicę, czy na Twoją nieruchomość, ciężarówka zrzucająca i zabierająca pojemnik potrzebuje miejsca do manewru. Nie ma nic gorszego niż zamówienie kontenera którego de facto nie da się postawić w wyznaczonym miejscu. W takim scenariuszu bardziej prawdopodobne jest, że kontener po prostu nie zostanie odebrany na czas – aż do uporządkowania strefy. W najlepszym przypadku opóźnienie to potrwa tylko kilka dni. W najgorszym przypadku firma kontenerowa pobierze opłatę za zwłokę, zgodnie z prawem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*