Pomoc w chodzeniu – co jest lepszego niż kule?

human-874979_960_720

Dostępnych jest wiele pomocy ułatwiających poruszanie się, jeśli potrzebujesz niewielkiej pomocy w chodzeniu. Balkoniki i chodziki na kółkach, kule i ambony – one wszystkie mogą się przydać! Ale jaka jest różnica i który odpowiada Twoim potrzebom?

Balkoniki spacerowe

Balkoniki zapewniają wsparcie ludziom podczas chodzenia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zapewniają stabilność i równowagę tym, którzy są nieco mniej stabilni na nogach.

Projekty mają trzy lub cztery nogi (w zależności od wymaganej stabilności lub pomocy). U dołu każdej nogi znajdują się gumowe okucia, które zapewniają pewną przyczepność do podłoża i utrzymują ramę na miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, balkoniki zwykle są używane przez osoby, które mogą wracać do zdrowia po kontuzji. Lub jeśli ktoś ma problemy z utrzymaniem równowagi podczas poruszania się.

Podczas korzystania z balkonika 64% ciężaru użytkownika jest przenoszone przez ramiona. To sprawia, że ​​są o wiele bardziej stabilne/wygodne niż kule.

Kilka dodatkowych korzyści:

• Ramy spacerowe są łatwe w użyciu
• Mogą zmieścić się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak transport publiczny, bagażnik samochodowy i/lub narożnik mniejszych domów, gdy nie są używane.

Chodziki z kółkami

Jeśli przemieszczanie standardowego balkonika jest dla Ciebie zbyt trudne, możesz wyposażyć to w kółka, które ułatwią poruszanie się. W przypadku dwukołowej opcji spacerowej koła są przymocowane do przednich nóg, podczas gdy tylne dwie nogi mają takie same gumowe okucia.

Oznacza to, że wystarczy przechylić ramę do przodu i podnieść tylne dwie nogi, aby móc się poruszać. Jest to idealne rozwiązanie do użytku w domu. Szukaj tych, które są bardzo lekkie, a rama jest regulowana. Wersja bez kółek jest bardziej stabilna niż węższa na kółkach. Chociaż potencjalnie trudniej jest nimi manewrować po domu.

Użytkownik chodzika bez kółek będzie musiał mieć odpowiednią siłę w ramionach, ponieważ rama musi być podnoszony za każdym razem, gdy robi krok do przodu. Chodziki na kółkach są wyposażone w 4 koła. Występują w wielu różnych konfiguracjach i zapewniają stabilność, a jednocześnie są łatwe do przenoszenia. Jeśli dana osoba ma problemy z równowagą, chodzik na kółkach może nie być najlepszą opcją. Koła mogą zwiększyć ryzyko potknięcia się lub upadku.

Jeśli jednak równowaga nie jest takim problemem, a chodzik na kółkach służy tylko do wspomagania chodzenia, chodziki na kółkach są dobrym rozwiązaniem.

Chodzik na kółkach wymaga mniejszej siły ramion, a także może częściowo podtrzymywać ciężar ciała i równowagę.

Kilka dodatkowych korzyści:

-Chodziki czterokołowe mogą służyć również jako tymczasowe siedzisko dla osób potrzebujących regularnych przerw.
-Wiele z nich ma również schowek, więc może służyć jako nośnik na zakupy itp.
Są też ambony – mogą być używane w pomieszczeniach i na zewnątrz, a to rozwiązanie może zapewnić komfort osobom cierpiącym na choroby, takie jak zapalenie stawów, w tym ból w środkowej i dolnej części pleców.

Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*