Kurs SEP G1 – na czym polega i jakie nadaje uprawnienia?

electrician-g787b13975_640

Uprawnienia elektryczne to w rzeczywistości cały szereg kwalifikacji i uprawnień, których nie uzyskamy w ramach jednego kursu czy szkolenia. Każde uprawnienia zdobywa się w ramach indywidualnych, oddzielnych szkoleń. Kurs SEP G 1 to doskonała propozycja dla elektryków, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, a co za tym idzie – zwiększyć możliwości zawodowe.

Kursy SEP G1 pozwalają na uzyskanie uprawnień energetycznych potrzebnych dla osób pracujących w branży energetycznej, zwłaszcza przy pracach elektrycznych oraz elektroenergetycznych. Kursy SEP G1 pozwalają na uzyskanie uprawnień na 5 lat, po tym czasie wymagają odnowienia, a więc trzeba co 5 lat zdawać egzamin pozwalający na przedłużenie uprawnień. Kurs G1 przygotowuje do zdania egzaminu państwowego w zakresie obsługi, montażu, konserwacji, remontów, a także uprawnień kontrolno-pomiarowych. Kursy SEP G1 są skierowane zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Warto pamiętać o tym, by znaleźć dobrą firmę czy ośrodek szkoleniowy, które cieszą się sporą renomą oraz dobrymi opiniami wśród kursantów, którzy mieli już okazję w nim się szkolić i zdać egzamin na uprawnienia.

Jak wyglądają kursy SEP G1

Kursy na uprawnienia SEP G1 są rozbudowane merytorycznie, a jednocześnie mocno skondensowane. Pozwalają na zdobycie całej niezbędnej do egzaminu wiedzy w krótkim czasie. Przeznaczone są dla osób, które mają już wiedzę i umiejętności, a więc nie trzeba startować z wiedzą od zera. W programie kursu można znaleźć takie zagadnienia, jak urządzenia prądotwórcze przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej, urządzenia, instalacje i sieci o napięciu powyżej oraz poniżej 1kV, urządzenia elektrotermiczne, urządzenia do elektrolizy, aparatura kontrolno-pomiarowa. Kursy odbywają się z dużym naciskiem na kształcenie praktycznych umiejętności, dzięki czemu absolwenci są nie tylko przygotowani do zdania egzaminu, ale również do późniejszej pracy z wykorzystaniem całej zdobytej wiedzy i umiejętności.

Uprawnienia dają nowe możliwości zawodowe

Posiadanie uprawnień daje elektrykom możliwość zatrudnienia w firmach elektrycznych i elektroenergetycznych, a także prowadzenia własnej działalności gospodarczej polegającej na tworzeniu, montażu, naprawie czy konserwacji instalacji, a także na wykonywaniu pomiarów oraz dokumentacji technicznej. Elektrycy z uprawnieniami cieszą się ogromnym zapotrzebowaniem na rynku pracy – nie ma więc obawy, że po zdaniu kursu i egzaminu nie będzie można znaleźć zatrudnienia. Dobry elektryk posiadający konkretne kwalifikacje może bez problemu znaleźć pracę praktycznie z dnia na dzień. Duże jest zapotrzebowanie także wśród klientów prywatnych, którym zależy na sprawnym wykonaniu instalacji bądź na remoncie starej, pełnej usterek instalacji. Elektryk Łódź to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy realizują swoje usługi na terenie Łodzi i okolic. Wiedza, kwalifikacje, umiejętności, a także dziesiątki zadowolonych klientów to gwarancja, że każde zadanie zostanie wykonane solidnie i zgodnie ze sztuką.

Polecamy:
Z której oferty wypożyczalni aut w Poznaniu skorzystać?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*