Metody płatności niezbędne w Twoim e-commerce

anete-lusina-zwshjake_ii-unsplash1_800x532

Nowoczesny e-commerce nie mógłby istnieć bez nowoczesnych metod płatności, które umożliwiają klientom szybkie, wygodne i bezpieczne uregulowanie należności za internetowe zakupy. Dziś przedstawiamy bliżej niektóre z wielu dostępnych na rynku rozwiązań, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w każdym sklepie e-commerce, chcącym zachować swoją konkurencyjność.

Płatności tradycyjne

Jak pokazuje raport „Płatności cyfrowe 2019” przygotowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, mniej więcej co czwarty badany, który w ubiegłym roku dokonał zakupów w sieci za pośrednictwem komputera, zdecydował się zapłacić za nie w tradycyjny sposób, tzn. korzystając z jednej z następujących metod:

  • tradycyjny przelew bankowy,
  • płatność gotówką lub kartą przy odbiorze,
  • wysyłka za pobraniem.

Powinieneś więc udostępniać te formy płatności w swoim e-sklepie, jeśli nie chcesz stracić sporej grupy klientów, którzy wprawdzie robią zakupy online, ale z różnych powodów wolą je opłacać tradycyjne.

Szybkie przelewy pay-by-link

Ze wspomnianego wcześniej raportu wynika, że najpopularniejszą metodą płatności online są szybkie przelewy pay-by-link. W ubiegłym roku skorzystało z niej 35 procent badanych, którzy kupowali przez internet, korzystając z komputera. Przy tej formie płatności dane do przelewu są uzupełniane automatycznie, co znacznie przyspiesza cały proces. Również potwierdzenie o dokonaniu transakcji dociera do sprzedającego znacznie szybciej niż w przypadku przelewy tradycyjnego, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówienia.

Płatności mobilne

Technologia mobilna jest obecna w coraz liczniejszych obszarach codziennego życia. Dzisiaj za pośrednictwem smartfonu e-zakupy można zrobić szybko i wygodnie. Przyczyniają się do tego m.in. nowoczesne systemy płatności mobilnych, do których należą np. Google Pay, Apple Pay oraz rozwiązanie od Polskiego Standardu Płatności, czyli bardzo popularny BLIK. Bez tych metod transakcji trudno wyobrazić sobie współczesny e-commerce.

Internauci dokonujący e-zakupów wybierają również opcję płatności ratalnych czy odroczonych, korzystają z portfeli elektronicznych i innych, mniej popularnych narzędzi. Z tego powodu im więcej metod płatności udostępnisz klientom swojego e-commerce, tym lepiej. Pomoże Ci w tym operator Przelewy24, z którego bogatą ofertą możesz się zapoznać na stronie: https://www.przelewy24.pl/.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*