Kotły na pellet – znane działanie, ale co za korzyści!

pellets-432096_960_720

Kotły na pellet drzewny są obecnie używane do ogrzewania domów i firm z pełnym komfortem, jakiego ludzie oczekują od tradycyjnego źródła ciepła. Milion jednostek jest obecnie eksploatowanych w całej Europie, co pokazuje, że rozwiązania takie jak dobrybrykiet.pl/warszawa/pellet/ jest to sprawdzony sposób na ogrzewanie domu. To nadaje się do systemów grzewczych (wodnych) promiennikowych, wodnych lub z wymuszonym obiegiem ciepłego powietrza z dodatkiem wężownicy wodnej. Kotły na pellet działają podobnie jak kotły olejowe i propanowe, z całkowicie automatycznym działaniem z ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej.

Dlaczego pellet drzewny a nie paliwa kopalne?

Zwykle element zapłonowy rozpala pellety w razie potrzeby, podczas gdy pellety drewniane są podawane do palnika w odmierzonych dawkach za pomocą specjalnego elementu podłączonego do dołączonego zasobnika lub sąsiedniego zasobnika. Systemy te są na tyle wygodne, że stanowią logiczną alternatywę dla kotłów na paliwa kopalne. Oczywiście istnieją istotne różnice między pelletami drzewnymi a paliwami kopalnymi. Pellety drzewne kosztują aż o 60% mniej, a ponadto są zrównoważonym, odnawialnym i neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla źródłem paliwa. Jeśli chcesz dowiedziec się więcej o tych zaletach – skorzystaj z tego odnośnika https://lipnowskiopal.pl/kontakt/torun/, tym bardziej, że pellety drewniane są produkowane dzisiaj w dziesiątkach miejsc w całym kraju. Nie będziesz mieć problemu z dostępnością do tego źródła.

Prawie każdy dom można doposażyć w kocioł na pellety, jako samodzielne źródło ciepła lub jako główne źródło ciepła w połączeniu z dodatkowym kotłem, który służy jako zapasowe lub w niektórych przypadkach dodatkowe źródło ciepła.

Przeszłość teraźniejszość przyszłość

Do niedawna kotły na pellety praktycznie nie istniały w Polsce. Kraje europejskie nieposiadające własnych zasobów paliw kopalnych są liderami w dążeniu do energii odnawialnej. Firmy w Europie opracowały produkty, które mogą poprawić komfort i wygodę pelletu drzewnego poza to, co jest możliwe w przypadku pieców. Kotły na pellet są odpowiednie dla osób, które chcą:

• zaoszczędzić pieniądze,
• zmniejszyć swój wpływ na środowisko,
• utrzymać swoje pieniądze na ogrzewanie blisko domu.

Kotły na pellety drzewne mogą pomóc większości właścicieli domów i firm w obniżeniu kosztów ogrzewania. Paliwa tradycyjne, takie jak olej opałowy i propan (inaczej LP-gaz), kosztują od 30 do 50% więcej niż pellety drzewne pod względem kosztu na jednostkę energii. Rodziny cieszą się tym samym (lub lepszym) poziomem komfortu dzięki zmodernizowanemu systemowi centralnego ogrzewania na pellet, jak w przypadku tradycyjnego źródła ciepła na paliwo kopalne. Inwestycja w kocioł na pellety może zapewnić zwrot z inwestycji (ROI) wyższy niż długoterminowe stopy zwrotu na rynkach akcji i obligacji. Pellety drzewne są łatwo dostępne w całej Ameryce Północnej i można je dostarczyć do domu. Jesteś przekonany? Skontaktuj się: https://lipnowskiopal.pl/kontakt/wloclawek/.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*