Parkiet, laminat, winyl – która opcja do biura najlepsza?

macbook-2617419_960_720

Obecnie na rynku jest szeroka gama podłóg drewnianych i podłóg, które stawiają przed publicznością pytanie: które kupić? W tym artykule zamierzamy wyrazić prostą i intuicyjną odpowiedź na to pytanie, jak również zwrócić nieco uwagę na http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. W ofertach dzisiejszych producentów podłoga najpopularniejsza wśród osób szukających czegoś nowego do swojego biura jest podzielona na trzy, najpopularniejsze kategorie:

  • parkiet
  • laminat
  • winyl

Po pierwsze, parkiet jest wykonany z litego naturalnego lub zintegrowanego laminatu. Po drugie, laminaty są używane do wklejania warstwy o wzorze drewna. Wykonywane są na arkuszach MDF. Trzeci to winyl wykonany z przyklejenia warstwy drewna na płycie wykonanej z winylu bazowego. Każda z tych kategorii jest z kolei podzielona na substraty, które nie są zawarte w tym artykule.
Wprowadzając trzy powyższe kategorie, musimy zadawać pytania, które wpłyną na wybór jednego z nich a potem obejmą także to, czy konieczne będzie cyklinowanie parkietu czy też obejdzie się bez tego procesu.

Pierwsze pytanie: ile wynosi twój budżet?

Budżet jest najważniejszym kryterium podejmowania decyzji przy każdym zakupie. Nazwa i profil tych trzech kategorii można zobaczyć, że najdroższy jest parkiet, jak później sama renowacja parkietu, a podłogi winylowe są najtańszym wyborem dla Ciebie i innych przedsiębiorców szukających odpowiedniej podłogi.

Drugie pytanie: Czy instalacja podłogowa będzie narażona na wilgoć?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, Twoja opcja będzie ograniczona do podłóg winylowych. Należy pamiętać, że laminat i parkiet są bardzo odporne na wodę. Na przykład nalewanie napojów na powierzchnię parkietu lub laminatu nie spowoduje jego uszkodzenia, jednak penetracja wzrastającej wilgoci (na przykład w kontakcie z ziemią lub podłogą bez izolacji) lub skutki większego zalania spowoduje ich uszkodzenie któremu nie pomoże nawet najlepsze cyklinowanie podłogi.

Pytanie trzecie: Jaka jest twoja prognoza dotycząca konserwacji i utrzymania?

Ważne jest, aby pamiętać, że metoda konserwacji tych produktów jest inna. Partycjonowanie można wykonać, zastępując linie i rysy i usuwając je niewielką ilością wosku pierwszego dnia. Luminacja jest często wymieniana w przypadku urazu i nie może powodować drobnych napraw. Aby to zrobić, usuń uszkodzony kawałek lub płytkę, otwierając całą powierzchnię pokrytą laminatem i zastępując nową płytkę. Pokrywy winylowe są przyklejone do podłogi bardzo mocnym klejem i nie trzeba ich wymieniać gdy przychodzi czas dokonania jakiejkolwiek naprawy.

W ten sposób, jeśli uważasz, że po pewnym czasie musisz naprawić, winyl jest bardzo kłopotliwy, a parkiet jest najtańszym materiałem, gdyż wymagane będzie tylko co kilka lar renowacja pozwalająca na to, by wyglądał dokładnie tak pięknie jak w dniu instalacji, a może nawet piękniej. Pamiętaj oczywiście, że konsument zawsze ponosi wysokie koszty utrzymania, a w aspekcie długoterminowym jak widać parkiety drewniane zdają się być najlepszym możliwym rozwiązaniem.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*