Oświetlenie LED – sprawdź jego zalety i zastosowanie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oświetlenie ledowe oferuje znacznie większe możliwości niż zwykłe lampy, a przy tym posiada szereg dodatkowych zalet. To doskonały wybór zarówno do wielu wnętrz, jak również na zewnątrz!

Dlaczego warto zdecydować się na LED-y?
Lampy, taśmy, oczka, żarówki – oświetlenie LED to szeroka gama różnych artykułów do wyboru. Wszystkie z nich bazują na wykorzystaniu miniaturowych diod LED, które potrafią emitować mocne światło białe lub kolorowe w palecie RGB.

Aktualnie oświetlenie to zalicza się do najbardziej popularnych typów oświetlenia stosowanego zarówno w naszych domach i mieszkaniach, jak również używanego w przestrzeniach publicznych, zakładach pracy.

Tak duża popularność oświetlania ledowego wynika z jego licznych zalet. Dlaczego warto zdecydować się na LED-y?

Główne zalety stosowania oświetlenia LED:
– energooszczędność – pobiera znacznie mniej energii w porównaniu z pozostałymi typami oświetlenia, więc obniża rachunki za prąd
– trwałość – dobrej jakości żarówka czy taśma LED mogą świecić nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin
– miniaturowe wymiary diod LED – pozwalają na tworzenie wyjątkowych kompozycji świetlnych
– różne barwy światła – światło białe ciepłe, neutralne i zimne oraz różne barwy światła kolorowego w palecie RGB – także z możliwością zmiany barwy
– łatwa obsługa – oświetlenie współpracuje z wieloma systemami automatyki, na przykład czujnikami, systemami typu inteligentny dom
– brak nadmiernego nagrzewania się – oświetlenie ledowe nie wytwarza nadmiaru ciepła, dlatego nie powoduje ryzyka sparzenia
– nie emituje szkodliwego promieniowania UV – jest bezpieczne w użytkowaniu
– może posiadać szczelne obudowy według norm IP – może być stosowane w łazienkach, na zewnątrz

stabilizator 12vOświetlenie LED – różne rodzaje do wyboru
Aktualnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę artykułów oświetleniowych bazujących na LED-ach. Można wykorzystać je do tworzenia wielu kompozycji zarówno we wnętrzach, jak też na zewnątrz – w ogrodzie, na podjeździe, placu.

Jakie oświetlenie LED można znaleźć w sklepach?

Lampa LED – gotowe lampy LED przeznaczone do montażu sufitowego, ściennego, stosowane jako lampy stojące – podłogowe, stołowe, jako lampki nocne. Dzięki niewielkim wymiarom diod mogą przybierać fantazyjne kształty.

Taśma LED – to rodzaj oświetlenia w formie taśmy, paska, na którym umieszczone są diody LED. Taśmę umieścić można w specjalnym profilu, który osłania ją i rozprasza światło. Taśmy LED tworzą oświetlenie liniowe, które bardzo dobrze komponuje się z sufitami podwieszanymi, meblami. Także mogą być one montowane w ścianach, podłogach.

Panel LED – panele te posiadają postać płaskich lamp wyposażonych w diody ledowe. Oferowane są w wielu wariantach do wyboru – panele natynkowe, podtynkowe – wpuszczane, przeznaczone do montażu sufitowego i ściennego. Panel LED można kupić różnych wymiarach i kształtach – kwadratowy, prostokątny.

Oczko LED – oczka oświetleniowe przeznaczane do montażu w sufitach podwieszanych jako wpuszczane oraz jako natynkowe. Mogą posiadać regulowany kąt padania światła.

Żarówki LED – żarówki ze standardowymi gwintami, które mogą być używane jako zamiennik innych typów żarówek. Dzięki zastosowaniu diod LED są bardzo dobrą alternatywą dla żarówek żarowych, świetlówek kompaktowych, żarówek halogenowych.

Jak widać, oświetlenie ledowe to pełna gama produktów do wyboru, które można dostosować do wielu wnętrz oraz na zewnątrz.

Szeroką gamę artykułów LED można znaleźć obecnie w popularnych marketach, sklepach oświetleniowych oraz w sklepach internetowych. Udanych zakupów!

 

Zobacz również Czarne lampy wiszące

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*