Online sklep odzieżowy – jak powinien wyglądać, by sprzedawać?

best-states-for-online-shopping-1-800x500

Jako sprzedawca odzieży czy obuwia, rozumiesz znaczenie designu. Wszystko, co pokazujesz obecnym i przyszłym klientom, musi pokazać Twoje poczucie stylu. Wygląd sieci sklepów odzieżowych musi być bardzo estetyczny.

Mając to na uwadze należy jednak pamiętać, że wygląd nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu witryny. Aby odnieść sukces strona www jako narzędzie marketingowe, musi nie tylko przyciągać wzrok zwiedzających, ale także tworzyć łatwy proces przeglądania i kupowania towarów – czego najlepszym przykładem jest przemyślany projekt sneakers sklep online Retrkicks.

Dlaczego i jak połączyć atrakcyjność z funkcjonalnością, aby stworzyć skuteczną witrynę dla Twojej firmy, by mieć równie ładną i sprzedającą stronę? Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Projektowanie stron internetowych dla detalistów odzieżowych

Dlaczego projektowanie stron internetowych jest ważne w sklepach z odzieżą?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: jeśli nie możesz sprawić, by witryna wyglądała dobrze, jak możesz oczekiwać, że ludzie będą wyglądać dobrze w Twoich butach czy ubraniach? Twoja witryna jest często związana z pierwszym wrażeniem, jakie ludzie robią sobie na temat Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy starannie analizują witrynę, czy nie, są pod wpływem ogólnego wrażenia, jaki z niej czerpią.

Czy czcionki i kolory pasują do siebie? Czy są tam atrakcyjne zdjęcia? Czy niektóre elementy wyróżniają się? Odwiedzający pewnie nie zadają sobie tych pytań, ale Twoja witryna może namalować obraz Twojej marki, zanim klienci zobaczą Twoją odzież.

Jeśli konsumentom podoba się to, co widzą, kojarzą to ze swoim sklepem i będą częściej odwiedzać Twoją witrynę. Może również to wpływać na fakt, czy zdecydują się dokonać zakupu, czy zapisać się na listę e-mailową. Jednak dobry wygląd nie jest jedyną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć na temat swojej witryny. Wiesz, jak to jest kupić piękne buty, w których nie czujesz się niekomfortowo?  Źle zaprojektowana strona działa w ten sam sposób.

Dlatego ta funkcjonalność jest również niezbędna w Twojej witrynie. Oznacza to, że nawigacja musi być łatwa, strona musi działać poprawnie na wielu urządzeniach i nie ładować się zbyt długo. To ostatnie jest szczególnie ważna dla firm internetowych – skrócenie czasu ładowania witryny o 5 sekund może spowodować nawet 25-procentowy wzrost liczby odsłon i 12-procentowy wzrost przychodów.

Jak widać, źle zaprojektowana strona internetowa może sporo kosztować. Dlatego musisz upewnić się, że Twoja witryna ma solidną konstrukcję od środka.

Co sprawia, że projekt strony internetowej jest dobry?

Projektowanie stron internetowych to znacznie więcej niż tylko czcionki i kolory widoczne na stronie internetowej – wpływa to również na funkcjonalność Twojej witryny. Dynamiczna strona internetowa dostarcza niezbędnych informacji, umożliwia komunikację i sprzedaż oraz buduje zaufanie do marki. Projektant stron internetowych dla sklepów odzieżowych musi robić to samo – ale jeszcze ładniej!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*