O czym powinniśmy pamiętać kupując działkę pod działalność gospodarczą

architecture-1853632_640

Chcesz otworzyć własną działalność i być w niej całkowicie na swoim? Zamiast wynajmowania nieruchomości w postaci lokalu czy działki, warto pomyśleć o jej kupnie. To dobre rozwiązanie, jeśli dysponujemy odpowiednią gotówką, a także chcemy mieć pewność, że z naszej lokalizacji nikt nas nie usunie. Zanim jednak kupimy działkę, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę i czemu się przyglądać podczas oglądana na żywo różnych lokalizacji.

Kupno działki idealnie dopasowanej do naszych potrzeb może trochę potrwać, warto więc uzbroić się w cierpliwość i nie decydować się na transakcje pod wpływem emocji czy pod presją czasu. Zakup ziemi pod własną działalność to dosyć poważna decyzja, musi więc być odpowiednio przemyślana. Poszukiwania można prowadzić na własną rękę lub też można skorzystać z oferty agencji nieruchomości, które zajmą się za nas zarówno poszukiwaniami, jak i wszelkimi formalnościami. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie bura nieruchomości działają szybko i sprawnie. Jeśli zależy nam na czasie, często lepszym rozwiązaniem jest samodzielne szukanie dobrej działki.

Lokalizacja, wygląd, uwarunkowania i możliwości

Aby znaleźć dobrą i odpowiadającą nam działkę, warto regularnie przeglądać darmowe ogłoszenia, jakie publikowane są na branżowych portalach związanych z obrotem nieruchomościami. Niemal codziennie pojawiają się na nich dziesiątki różnych ofert w wielu lokalizacjach, dlatego trzeba być uważnym i sprawdzać ogłoszenia na bieżąco. W każdej chwili może bowiem pojawić się oferta sprzedaży działki, która w stu procentach będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Kolejnym krokiem przed kupnem działki jest jej obejrzenie i ocena, czy faktycznie spełnia wszystkie warunki, jakie znajdowały się w ogłoszeniu. Warto sprawdzić, jak wyglądają możliwości podłączenia mediów, jaki jest dojazd na miejsce oraz czy nie będzie problemów z sąsiadami. Działkę pod nieruchomość warto kupować w sezonie między jesienią a wiosną, gdyż wtedy można zauważyć wszelkie ewentualne mankamenty takiego terenu, fragmenty podmokłe czy takie, gdzie nieustannie stoi woda.

Obejrzyj kilka, zanim wybierzesz

Podczas kupowania działki pod działalność warto zachować zdrowy rozsądek, a także mieć pod ręką osoby, które znają się na tej branży. Właściciel nieruchomości zwykle zrobi wszystko, by danej działki jak najszybciej się pozbyć. Może podczas negocjacji zatajać rożne wady danego miejsca, które zaczną się uwidaczniać dopiero po zakupie przez nowego właściciela. Nigdy też nie kupujmy pierwszej działki, którą obejrzymy, nawet jeśli będzie wydawała nam się idealna. Najlepiej jest na spokojnie obejrzeć kilka lokalizacji, dobrze je ze sobą porównać, ocenić wszystkie ich wady i zalety i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję, która będzie właściwa. Jeśli planujemy wieloletnią działalność i szukamy działki chociażby pod budowę siedziby firmy, taka decyzja nigdy nie powinna być dziełem przypadku czy emocji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*