Nauka języka w kontekście nowej pracy

funny schoolgirl

W kraju pojawia się coraz więcej zagranicznych firm, które otwierają tu swoje oddziały. Również polskie przedsiębiorstwa bardzo często podejmują współpracę z kontrahentami zza wschodniej czy zachodniej granicy. To sprawia, że znajomość języków obcych stała się jednym z podstawowych wymagań stawianych przed przyszłymi pracownikami.

Nowa praca

 Znajomość języka angielskiego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, jest obecnie standardem. Coraz częściej poszukuje się również osób znających język niemiecki, rosyjski czy inny, mniej popularny. To jeden z głównych powodów, dlaczego na rynku pojawia się coraz więcej szkół językowych, a oferta opiewa na praktycznie wszystkie języki świata. Decydując się na zmianę pracy i rozpoczęcie współpracy w konkretnym przedsiębiorstwie, warto dowiedzieć się, jaki język obcy jest tam wymagany. Jego naukę warto zacząć na długo przed wysłaniem swojej oferty. Każda firma posiada odmienny charakter swojej działalności. Jedne są związane z zagadnieniami technicznymi, inne ze społecznymi. Naukę warto poszerzyć o specjalistyczne zagadnienia i słownictwo. Każdy pracodawca będzie mile zaskoczony, gdy kandydat opowie o działalności  przedsiębiorstwa w obcej mowie. Jest to szczególnie ważne w przypadku zagranicznych korporacji szukających tu pracowników. Z reguły oferują bardzo dobre warunki finansowe i stabilne zatrudnienie, o ile posiada się znajomość języka firmy macierzystej. Błyskotliwa kariera, ewentualne delegacje w nigdy nieodwiedzane miejsca i przyzwoita pensja są na wyciągnięcie ręki.

Sposoby nauki

Szkoły językowe zdają sobie sprawę, że wielu pracowników po prostu nie ma czasu na uczęszczanie na długie i nudne zajęcia. O odrabianiu zadań domowych w domu w ogóle można zapomnieć. Stąd powstaje coraz więcej nowatorskich rozwiązań, które pozwalają na interesującą naukę w wielu miejscach i porach dogodnych klientowi. Jedno z najciekawszych jest prezentowane jest przez Talks In The City, o którym można dowiedzieć się więcej pod adresem http://www.talksinthecity.pl/. W wybranej przez siebie godzinie i miejscu można spotkać się z native speakerem, z którym można po prostu porozmawiać w obcym języku.

Rezerwowanie terminu następuje przez aplikację mobilną i można tego dokonać nawet na godzinę przed spotkaniem. Stolica jest jedynym na razie obsługiwanym miastem. Niestety, wyszukując w oprogramowaniu przykładowo konwersacje niemiecki Warszawa jest jedynym obsługiwanym na razie miastem.  Planowane jest rozszerzenie usług na inne miasta wojewódzkie, by każdy zainteresowany mógł w bezstresowy sposób uczyć się języka w trakcie spaceru w parku, kawiarni czy galerii handlowej. Każda osoba jednak powinna dobierać rodzaj kursu pod własne predyspozycje. Jedni wolą uczyć się ze słuchu, inni są wzrokowcami. Godziny zajęć są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Naprawdę warto poświęcić chociażby dwie godziny w tygodniu na rozszerzanie swoich kompetencji językowych.

Droga do sukcesu

Nauka języków jest ważna nie tylko w momencie zmiany pracy, kiedy odpowiednia wzmianka widnieje w ogłoszeniu. Uczyć się warto nawet wtedy, gdy pracodawca wprost tego nie żąda. Umieszczenie w Curriculum Vitae informacji o znajomości kilku języków obcych i uczęszczaniu cały czas na kursy może stać się argumentem ostatecznym za przyjęciem kandydata do pracy. Wystawiamy sobie świadectwo osób ambitnych, pracowitych, którzy chcą się rozwijać i podnosić kwalifikacje. Pracownik, który potrafi przyswoić kilka języków obcych, nie powinien mieć większych trudności z przystosowaniem się do swojego przyszłego stanowiska. Zatrudniająca firma może chcieć w przyszłości nawiązać współpracę z zagranicznym przedsiębiorcą, a wtedy można liczyć na lepszą ofertę i wynagrodzenie. Nawet jeśli żadna z tych sytuacji nie nastąpi, to zawsze pozostaje nauka dla siebie samego. Ofert pracy warto szukać u zagranicznych firm, bez problemu można porozumieć się na wymarzonych wakacjach, albo tylko wskazać kierunek obcokrajowcowi na ulicy. Argumentów za nauką języków obcych jest całe multum.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*