Myślisz o kredycie? Kto udzieli Ci porady?

contract-2779509_640

Kredyty i pożyczki są w dzisiejszych czasach produktami powszechnymi i dosyć łatwo dostępnymi. Wiele osób sięga po takie rozwiązania w sytuacji nagłych wydatków lub wtedy, gdy nie może sobie pozwolić na zakup z oszczędności. Po kredyty sięgamy nie tylko, gdy chcemy kupić coś większego, jak mieszkanie, ale również w wielu innych sytuacjach życiowych. Pożyczanie to dobre rozwiązanie, warto jednak pamiętać, że tylko dla tych osób, które mają pewność, że spłacą pożyczkę w terminie.

Na rynku usług pożyczkowych i kredytowych ruch w ostatnich latach jest naprawdę spory. Klienci korzystają zarówno z usług banków, jak i z firm pożyczkowych, których na polskim rynku z roku na rok jest coraz więcej. Pożyczki pozabankowe są bardzo łatwo dostępne, pozbawione nadmiernych formalności oraz wysoko przyznawalne. Jeśli więc bank odmówi nam kredytowania, nie trzeba się załamywać – jest jeszcze wiele możliwości w firmach pożyczkowych. Zanim jednak sięgniemy po jakikolwiek produkt finansowy, warto sprawdzić, czy możemy sobie na niego pozwolić i czy faktycznie w naszej sytuacji będzie najlepszym rozwiązaniem. Na https://gotowka.org.pl/ znajdziemy sporo porad, dzięki którym łatwiej nam będzie podjąć dobrą decyzję finansową.

Przede wszystkim analiza własnej sytuacji

Gdy sięgamy po kredyt czy pożyczkę, najczęściej nasze myśli skupiamy na tym, by jak najszybciej ją otrzymać i by była to kwota, o jaką wnioskujemy. Jeśli jednak bank odmawia nam kredytowania, ma ku temu ważny powód – najczęściej nie mamy zdolności kredytowej lub mamy kiepską historię kredytową. W przypadku firm pożyczkowych również odmowy są na porządku dziennym. Otrzymują je osoby, które figurują w Krajowym Rejestrze Dłużników, a więc mają jakieś niespłacone zobowiązania. W niektórych przypadkach można na wiele sposobów zwiększyć swoją zdolność kredytową i szanse na otrzymanie finansowania. Warto skorzystać w tym celu z usług niezależnych doradców kredytowych, którzy potrafią obiektywnie spojrzeć na sytuację finansową klienta i ocenić, co może zrobić, aby otrzymać kredyt oraz jakie finansowanie będzie dopasowane do jego możliwości finansowych. Im większa kwota nas interesuje, tym bardziej usługi doradcy kredytowego mogą być dla nas pomocne. Warto pamiętać, że trzeba brać pod uwagę nie tylko aktualną sytuację finansową, ale również to, w jakiej kondycji finansowej będziemy na późniejszych etapach spłacania kredytu.

Pożyczaj rozsądnie i odpowiedzialnie

Duża dostępność produktów finansowych, zwłaszcza w sektorze firm pozabankowych sprawia, że wiele osób pożycza zbyt lekko i bez odpowiedzialnego podejścia. Chwilówki można w jednym czasie dostać w kilku czy kilkunastu parabankach. Są bardzo kuszące, wystarczy złożyć prosty wniosek, a pieniądze lądują na koncie. Problem pojawia się w momencie ich spłaty. Gdy mamy na głowie kilka czy nawet kilkanaście różnych produktów finansowych do spłaty, raczej nie uda nam się wszystkiego spłacić w terminie. Takie działanie prowadzi prosto do pętli zadłużenia, która będzie problemem na długi czas. Już przed sięgnięciem po pierwszą pożyczkę dobrze jest się zastanowić i ocenić, czy faktycznie jest nam niezbędna do życia i czy w terminie jej spłaty będziemy dysponowali środkami w odpowiedniej wysokości. Jeśli któraś z odpowiedzi jest negatywna, lepiej zrezygnować z dodatkowego zadłużania się.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*