Modna drogeria – czego nie może zabraknąć w Twojej ofercie?

970-drugstore-facial-oils

Drogeria – co i jak?

Jeśli masz już swoją drogerię lub chciałbyś ją założyć, warto, abyś miał wiedzę na temat określonego asortymentu, który powinien się tam znaleźć. Przede wszystkim na uwadze należy mieć podstawowe produkty, ale też takie, których nie ma nikt inny – może bardziej niszowe, ekstrawaganckie, ciekawe. Trzeba zadbać o to, by czymś się wyróżnić na tle konkurencji – mogą to być właśnie jakiś niszowy asortyment, ciekawe wnętrze, atrakcyjne ceny czy regularne promocje, konkursy z ciekawymi nagrodami. Na pewno coś znajdziesz. Musisz być też na bieżąco z trendami i wiedzieć, co w trawie piszczy, co jest modne i chętnie kupowane.

Must-have sezonu

Na pewno w Twojej ofercie nie może zabraknąć, jeśli idzie o kosmetyki, maseczek – obecnie jest na nie prawdziwy szał, warto zaopatrzyć się w te z zieloną glinką, bowiem produkt ten ostatnio podbija serca młodych dziewczyn. Jako że mile widziana jest także promocja polskich marek – należy mieć w swojej ofercie produkty rodzime, np. te z Ziaji czy Tołpy. Dodatkowo, warto mieć osobny regał na wszystkie kosmetyki dla wrażliwej, alergicznej czy też skłonnej do podrażnień skóry, kosmetyki te nie powinny zawierać żadnych alergogennych substancji (jak na przykład SLS).

Wydzielone miejsce na ten rodzaj produktów z pewnością ułatwi poszukiwania wszystkim z nadwrażliwą skórą. Warto też pomyśleć o produktach, które chętnie stosują Polki, a których nigdzie w naszym kraju nie można dostać stacjonarnie i trzeba bardzo się głowić, aby je kupić. Taką marką jest choćby Glossier – jego produkty z pewnością dobrze by się sprzedawały, a drogeria miałaby asa w rękawie, bo byłaby jedyną mającą dostęp do ich produktów. Ostatnio wiele młodych marek stawia też na biznes, którego owocami są rzeczy do pielęgnacji zawierające w sobie same naturalne składniki, coś, co jest bardzo pożądane. Warto poszukać takich marek i nawiązać z nimi współpracę, Ministerstwo Dobrego Mydła jest na przykład taką firmą, której produkty inni bardzo chętnie zobaczyliby w drogerii.

Nie tylko kosmetyki

Jednakże drogeria to nie tylko kosmetyki. Poza nimi należy zaopatrzyć się także w różnego rodzaju detergenty. Jeśli zależy nam na jakości, zastanówmy się nad sprzedażą chemii z Niemiec. Wiele osób przedkłada jakość niemieckich środków czystości ponad wyroby krajowe. Warto zatem mieć na półkach proszki, kapsułki do prania, płyny do mycia naczyń, wszelkie nawilżane ściereczki do mycia powierzchni, płyny do szyb, podłóg, środki czyszczące drewno czy inne, wymagające stałego nadzoru, materiały. Detergenty w drogerii to pozycja obowiązkowa. Rzeczy sprowadzane z Niemiec na pewno znajdą rzeszę wielbicieli, którzy regularnie będą odwiedzać sklep (chemię niemiecką w ilościach hurtowych możemy również kupić online u jednego z polskich importerów np. poprzez platformę https://eurochemia.eu/). Poza produktami czystości warto też mieć w swoim asortymencie takie rzeczy jak na przykład kosmetyczki, opakowania na kosmetyki, opakowania, które świetnie sprawdzą się w podróży i zminimalizują liczbę zabranych produktów. Można też zainwestować w zestawy kosmetyków specjalnie przeznaczonych na czas podróży. Drogeria jest sklepem, który łączy różne rodzaje produktów, asortyment jest nieco zróżnicowany, choć w głównej mierze to rzeczy pielęgnujące ciało lub nasz dom.

Podobne artykuły: Jak zostać konsultantką AVON

1 odpowiedzi "Modna drogeria – czego nie może zabraknąć w Twojej ofercie?"

  1. Lubię chodzić po drogeriach, która z nas nie lubi prawda? :) Trafiłam na dość pomocny artykuł http://smartnest.pl/tanie-i-dobre-kosmetyki/, którym można się posłużyć robiąc naszą listę zakupów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*