Metale kolorowe czyli szybki sposób na duże pieniądze

iron-1504139_960_720

W dzisiejszych czasach można nieźle zarobić na metalach kolorowych, jednak nie dla każdego ten termin jest bliski, bo metale kolorowe to bynajmniej nie te, które posiadają wszystkie barwy tęczy czy kolorową etykietkę. Brak wiedzy czasem może zaszkodzić, zwłaszcza gdy w garażu czy domowym strychu zalega wiele rzeczy zwłaszcza elektronicznych. Takie skarby są wiele warte, a niestety zazwyczaj trafiają na wysypisko.

Metale kolorowe dla laików

Metale kolorowe są dziś bardzo cennymi surowcami. Oczywiście to, że puszka po płatkach śniadaniowych ma miedziany kolor, nie oznacza, że jest to czysta miedz i uda się na niej zarobić. Surowce kolorowe nie zawierają ani jednego procenta domieszki żelaza, wtedy są jak najbardziej cenną zdobyczą. Metale kolorowe można bardzo łatwo rozpoznać, wystarczy tylko sprawdzić połysk. Można także wykonać próbę termiczną, gdyż są doskonałymi przewodnikami ciepła, jednak osoby niemające rozeznania w temacie powinny raczej skorzystać z pomocy fachowca. Najprościej jest wykryć aluminium, za pomącą specjalnego magnesu, który nie przyciąga żelaznych rzeczy.

Na czym można zrobić biznes?

Najbardziej opłaca się sprzedawać metale szlachetne, które rzadko występują. Mowa tutaj o niklu czy wolframie. Korzyści finansowe i to nie małe przyniosą także:

  • czyste aluminium,
  • cyna, ołów, kadm,
  • tytan,
  • miedz,
  • kobalt,
  • złoto, srebro, platyna itp.

Jak widać, możliwości jest wiele, a sprawdzając złom w garażu, na pewno trafią się cenne perełki, które przez brak wiedzy zostaną sprzedane po cenie złomu stalowego.

Co i gdzie sprzedać?

Mówiąc szczerze, na skupie złomu i metali kolorowych można sprzedać wszystko, ważne tylko za jaką cenę. Za cały telewizor czy lodówkę nie uda się osiągnąć atrakcyjnej ceny, choć waga będzie znaczna, bo najcenniejsze jest wnętrze, a tam metali kolorowych będą tylko niewielkie ilości. Wszelkiego rodzaju wiertła, noże do obróbki, przewody elektryczne – taki złom przyniesie oczekiwane korzyści finansowe. Punktów, które skupują zarówno złom żelazny, jak i metale kolorowe nie brakuje, bo nie da się ukryć, że jest to doskonały pomysł na biznes. Trzeba wybrać tylko firmę, która oferuje przystępne ceny tak jak https://zlomskup.eu/.

Gdzie znajdziemy metale kolorowe?

Można powiedzieć, że są wszechobecne, bo każdy posiada je w domu w postaci miedzianych rur do instalacji centralnego ogrzewania, aluminiowych grzejników czy mosiężnych kranów. Jeśli takie rzeczy nie są już potrzebne, zawsze można je spieniężyć. Opłaca się sprzedawać nawet aluminiowe puszki, karnisze, płyty główne ze starych komputerów czy telefonów, a nawet srebrne sztućce, czy świeczniki, które od lat zagracają tylko szafki. Do skupów metali szlachetnych można oddać zniszczoną złotą biżuterię, kolczyki pokryte platyną czy nawet stopy tych surowców.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*