Mały biznes – duże SEO, czyli pozycjonowanie stron www dla laików

Web-design-process

Biorąc pod uwagę trwające zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz duży wpływ tych zmian na ranking firmy, konieczne jest, aby małe firmy zaczęły zastanawiać się nad strategią SEO.

Oto kilka prostych technik SEO, które każda firma może dziś zrobić, aby zwiększyć ranking swojej wyszukiwarki:

1. Upewnij się, że ustawienia techniczne Twojej witryny są przyjazne wyszukiwarce

Większość witryn obsługiwanych przez platformę działa naturalnie, ale jeśli masz niestandardową witrynę internetową, musisz przemyśleć strukturę folderów, mapę witryn i czytelność HTML aby pozycjonowanie stron internetowych miało sens.

Większość projektantów witryn poświęca wiele czasu, aby układ grafiki wyglądał atrakcyjnie dla ludzkich odbiorców, ale trzeba też pamiętać, że wyszukiwarki przeglądają witrynę za pośrednictwem bardzo technicznego obiektywu. Tutaj nie ma „punktów za styl”! Jeśli Twoja witryna jest ciężka w Flashu, upewnij się, że znajduje się opis w formacie HTML, który pomaga w wyszukiwaniu botów. Rozważ usunięcie strony powitalnej, a zamiast tego zacznij budować stronę główną z opisami i wskazówkami do głównych obszarów zawartości witryny.

2. Sporządź listę słów kluczowych, na które ma być wyświetlana witryna

Pozycjonowanie stron InternetowychNie myśląc o tym zbyt wiele, zanotuj trzy lub cztery sposoby wyszukiwania witryny, jeśli trzeba było ją szybko znaleźć. Poproś przyjaciół i członków rodziny o to samo pytanie i podziel się wynikami. Szanse są takie, że odpowiedzi się pokrywają, a szybko zobaczysz, które z nich najprawdopodobniej zostaną przeszukane. Następnie wykonaj wyszukiwanie samodzielnie, a dla każdego zapytania spróbuj zlokalizować Twoją pozycję w wynikach i zanotować. Przestań, jeśli nie możesz tego znaleźć po dziesięciu stronach. Jeśli tego nie znajdziesz, nie oczekuj też że ktoś inny będzie w stanie.

Jeśli możesz, zapoznaj się z innymi witrynami, które pojawiają się na wynikach pierwszej strony każdego zapytania. Czy te strony internetowe Poznań są podobne do Twojej? Są o zasięgu lokalnym czy krajowym? Czy konkurują z Twoją firmą?

Wybierając najważniejsze słowa kluczowe ważne jest, aby być uczciwym, jeśli chodzi o konkurencyjne warunki. Musisz założyć, że inni postarają się utrzymać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Niższy ranga, świetny termin, niska konkurencja – to idealne miejsce na start. Umieść te słowa u góry listy priorytetów. Powinieneś najpierw zobaczyć najlepsze wyniki tego zestawu. Niższa stopa, wielka kadencja, wysoka konkurencja – inna świetna okazja, ale to na dłuższą metę może zacząć się kosztować, chyba że masz wyższą wydajność podstawowych słów kluczowych. Do tego czasu powinieneś mieć dwa lub trzy słowa kluczowe znajdujące się na górze listy priorytetów.

3. Upewnij się, że strona główna zawiera opis tekstowy z 2 lub 3 słowami kluczowymi

Tu właśnie zaczynamy przejście do twórczej / kreatywnej strony procesu. Celem tego kroku jest po prostu stwierdzenie: “Jeśli chcesz, aby ktoś znalazł Twoją witrynę, szukając tych haseł, gdzie masz je w swojej witrynie, aby wyszukiwarki mogły je odnaleźć?”

W małych witrynach biznesowych zwykle ma się jedną stronę główną. Upewnij się, że dodasz kilka zdań, które naturalnie opisują Twoją firmę i w jakikolwiek sposób wprowadź tam te trzy najważniejsze słowa kluczowe. Aby ocenić skuteczność tych słów kluczowych, zajrzyj do rankingu witryny, aby sprawdzić, czy jest ruch.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*