Co jest lepszym wyborem: firma konsultingowa czy freelancer?

pexels-cottonbro-4065876_800x534

Prowadząc swoje przedsiębiorstwo codziennie musisz podejmować rozmaite decyzje. Od nich może zależeć rozwój Twojej firmy oraz jej możliwości radzenia sobie z problemami. Zdarza się, że konieczne okazuje się skorzystanie z konsultingu. Jest to wsparcie zewnętrznych specjalistów w dążeniu do rozwoju lub pokonania trudności w biznesie. Podczas wyboru ekspertów pojawia się jedno istotne pytanie. Lepszym rozwiązaniem jest współpraca z firmą konsultingową, czy freelancerem? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań.

Czym zajmuje się firma konsultingowa?

Jednym z największych wyzwań jest doradztwo w kwestiach związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Firma konsultingową zrzesza specjalistów z różnych dziedzin, którzy mają za zadanie wesprzeć właściciela w podejmowaniu decyzji. Wiąże się to z koniecznością przekazania im szczegółowych informacji na temat Twojego biznesu. W ten sposób, posiadając odpowiednią wiedzę zespół może przez ustalony czas zarządzać pracownikami oraz wprowadzać ustalone zmiany.

Jakie działania podejmują strony współpracy doradczej?

Podczas współpracy z firmą konsultingową możemy mówić o dwóch stronach. Jedną z nich jesteś Ty i Twoje przedsiębiorstwo. Drugą natomiast zespół, który ma pełnić rolę doradczą w biznesie. Każdy musi wypełnić pewne obowiązki, które zakładają wspólne dążenie do określonych na początku celów.

Ty jako przedsiębiorca musisz przekazać firmie konsultingowej pełne informacje na temat przedsiębiorstwa. Konieczne jest również poinformowanie Twoich pracowników o planowanych działaniach. W ten sposób możliwe jest nawiązanie pełnej i zadowalającej współpracy. Jeżeli każda ze stron zostanie odpowiednio poinformowana o zakładanych celach działań, wszystkie będą skuteczne.

Firma doradcza powinna natomiast przeanalizować wszystkie potrzebne dane i wyciągnąć z nich wnioski. Następnie zespół specjalistów powinien przedstawić Ci szczegółowy plan działania podczas współpracy. Te założenia mogą się zmienić na przestrzeni kolejnych tygodni, ponieważ powinny być one odpowiednio dopasowywane do sytuacji.

Freelancing w doradztwie

Jeżeli nie chcesz nawiązywać współpracy z całym zespołem, możesz zdecydować się na freelancera. Jest to specjalista, który działa samodzielnie w biznesie. Jego zadania są takie, jak zespołu. Jednak tutaj wszystkie zadania są wykonywane przez jedną osobę. Takie rozwiązanie może mieć szereg korzyści dla Ciebie. Szczególnie, jeżeli w Twojej firmie przeprowadzana jest transformacja cyfrowa, a Tobie zależy na wsparciu w jej zarządzaniu. Wówczas nie potrzebujesz całego przedsiębiorstwa. Wystarczy, że jeden ekspert będzie sprawował kontrolę nad całością działań. Może on również wspierać Ciebie w prowadzeniu zespołu i wdrażaniu zmian w firmie.

Gdzie można znaleźć najlepszych specjalistów w konsultingu?

Witryna internetowa Redegate zrzesza specjalistów i umożliwia im łączenie się z klientami. Jest to dobre miejsce na wyszukiwanie osób do Twojego zespołu. Jeżeli zależy Ci na kontakcie z ekspertami, warto zapoznać się z ofertą osób, które mają swoje konta na platformie.

Innym sposobem na kontakt z doradcami biznesowymi jest poszukiwanie rekomendacji wśród innych przedsiębiorców. Wówczas masz możliwość dokładnego zapoznania się ze sposobem działania konkretnej firmy. Konieczne jest dopasowanie zespołu konsultantów do Twoich oczekiwań.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*