Łazienki w klubach fitness – jakie wymagania muszą spełniać?

pexels-photo-841131

Kluby fitness powstają w ostatnich latach wręcz masowo, odpowiadając niejako na modę na bycie fit i dbanie o ładną sylwetkę. Aby jednak taki klub cieszył się dużym zainteresowaniem klientów i wysoką popularnością, powinien mieć nie tylko dobrych instruktorów czy dużą i rozbudowaną ofertę, ale również warunki lokalowe na najwyższym poziomie.

W każdym klubie fitness potrzeba przede wszystkim przestrzeni. Sale do ćwiczeń powinny być duże, jasne, dobrze oświetlone i klimatyzowane. Trzeba bowiem pamiętać, że spędza w nich czas wiele osób i bez dobrej wymiany powietrza może być w nich po prostu za duszno. Sale do ćwiczeń warto dobrze zaaranżować, aby nie tylko były dobrym miejscem do zajęć, ale również, by dobrze się prezentowały pod względem wizualnym. Miejsce, które będzie atrakcyjne, z pewnością będzie zachęcało do spędzania w nim czasu jak najczęściej.

Zaplecze sanitarne na wysokim poziomie

kabiny sanitarneKlub fitness musi mieć nie tylko sporo przestrzeni do ćwiczeń, ale również dobrze zorganizowane i wyposażone zaplecze, w tym szatnie i sanitariaty dla klientów. W przypadku łazienek trzeba zadbać o to, by były one doskonale urządzone i wyposażone, aby zapewniać wygodę i komfort użytkowania. Pomieszczenia, w których znajdują się łazienki, najlepiej aby były wyłożone płytkami. Dzięki temu będą łatwe do utrzymania w czystości i ochronią ściany przed szkodliwym działaniem pary wodnej. Ściany można tez pomalować farbami, ale trzeba zadbać o to, by były to farby wodoodporne, na przykład lateksowe. Wtedy nie będą narażone na działanie wody ani wilgoci. Wszystkie urządzenia i sprzęty w łazience powinny być wysokiej jakości, funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Nie warto wybierać sprzętów najtańszych, gdyż ich słaba jakość jest na pierwszy rzut oka widoczna, a co za tym idzie – klub fitness nie prezentuje się pod tym względem za dobrze. A to z pewnością przełoży się w przyszłości na zmniejszoną liczbę klientów. Jeśli ktoś płaci spore pieniądze za karnet, oczekuje bowiem wysokiej jakości usług, nie tylko na sali ćwiczeniowej, ale również na całym terenie klubu.

Wygodne i bezpieczne szafki do przechowywania

Łazienki w klubie fitness powinny być połączone z szatniami dla klientów, gdzie będą mogli przebrać się i przygotować do ćwiczeń. Najczęściej szatnie i łazienki znajdują się bardzo blisko siebie lub wręcz sa zorganizowane w jednym pomieszczeniu. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, dzięki czemu nie trzeba z szatni do łazienki przechodzić przez cały budynek. W szatniach warto zadbać o to, by każdy klient korzystający z usług klubu fitness miał możliwość przechowania swoich rzeczy w bezpiecznym miejscu. Dobrym rozwiązaniem mogą być nowoczesne szafki metalowe, które zamykane są elektronicznie lub na szyfr. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że osoby niepowołane będą miały dostęp do szafki i znajdujących się w niej rzeczy. Planując otwarcie klubu fitness warto zadbać o wszystkie elementy jego wystroju, dzięki czemu klub będzie kojarzył się od początku z wysokim poziomem usług i dbałością klientów na wielu polach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*