Kurs samoobrony dla pracowników? Mamy interesujący pomysł!

20150309-TW2A4332

Jeśli chcesz, by Twoi pracownicy czuli się bezpieczniej – szczególnie, jeśli mowa o pracy na 3 zmiany, kiedy powroty do domu odbywają się o porach narażonych na wyższe ryzyko bycia ofiarą przestępstwa, jako profesjonalista powinieneś pomyśleć o wysłaniu ich na kurs samoobrony. Jest ich wiele do wyboru, ale w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się kursy uczące obsługi składanego noża w kontekście samoobrony.

Dlaczego taki kurs i czego można się po nim spodziewać?

Dzięki takiemu jednodniowemu treningowi samoobrony pracownicy nauczą się szybko rozkładać i używać swojego składanego noża – z wielką umiejętnością i płynnością. Warto dodać, że noże składane to znakomite samodzielne narzędzie do samoobrony i doskonały towarzysz broni palnej, gazu pieprzowego i innych narzędzi obronnych w planie ochrony osobistej (nie wiesz który nóż będzie dla Ciebie idealny? sprawdź ranking http://lwwo.slupsk.pl/2017/06/14/ranking-najlepsze-noze-skladane-survivalowe/). Większość małych kieszonkowych nożyków może być przewożonych w ramach większości krajów zagranicznych. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie można tak jak w Polsce używać pistoletu – dla obrony można za to mieć przy sobie taki poręczny nóż – pamiętaj jednak, iż nie może to być w miejscu publicznym taki, który przekracza dozwolone przez państwo parametry.

W trakcie szkolenia pracownicy będą używać specjalnych noży treningowych, aby nauczyć się jak się zachować, gdyby doszło do makabrycznych napadów. Kurs obejmuje również defensywne umiejętności noża z defensywnymi umiejętnościami użytkowania gazu pieprzowego, więc warto wziąć ze sobą swoje przybory – jeśli się je ma.

Takie szkolenie obrony własnej jest wysoce zalecane dla kobiet, które to najbardziej prawdopodobnie mogą stać się ofiarami napadów bądź gwałtów, co wiąże się także z największym dysproporcją podczas gwałtownych ataków. Pewnego dnia taki kurs samoobrony zafundowany przez ciebie jako dobrego pracodawcę może pomóc jednej z twojej pracownic zwyciężyć nad przeciwnikiem z- nawet takim, który jest zaznajomiony sztuką walki, czy trenuje kulturystykę.

Tematy szkolenia:

• Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas treningu i podczas napadów
• Wybór wyposażenia
• Zapoznanie się z budową noża
• Nauka szybkiego rozkładania narzędzia
• Istotne i nieistotne punkty anatomii
• Rodzaje słabych punktów przeciwnika
• Podstawowe kontrataki i kombinacje kontrataków
• Nauka oswabadzania się z uchwytów
• Obrona przy oswobadzaniu, walka na ziemi i walka z nożem
• Prawa związane z używaniem noży.

Można zwykle zarejestrować swoich pracowników na taki kurs dzwoniąc pod wskazany numer lub pocztą elektroniczną.

Jak pracownicy powinni się przygotować do kursu, czyli wymagane wyposażenie:

Lekka, wygodna odzież z długimi rękawami i długimi spodenkami. Obuwie sportowe. Pracownicy będą trenować w bliskim kontakcie z innymi – więc dbałość o kulturalne zachowanie w trakcie szkolenia z samoobrony za pomocą noża składanego naprawdę jest bardzo mile widziane. Twoi pracownicy na pewno ci za to podziękują, a nie jest to wielka część budżetu firmy. Wszakże bez nich twoja firma nie mogłaby istnieć, stąd warto rozważyć taką interesującą opcję.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*