Krzesło korekcyjne w pracy – czy pracodawca ma obowiązek je nam sfinansować?

space-desk-workspace-coworking (1)

Krzesła w miejscu pracy mają ogromne znaczenie dla wygody pracowników, którzy w biurach spędzają po kilka czy kilkanaście godzin codziennie przez wiele lat. W takich warunkach nie trzeba długo czekać, aby nieprawidłowa postawa w pracy przełożyła się na różne problemy z kręgosłupem. Aby uniknąć wielu dolegliwości, warto wybierać wygodne i dobrej jakości krzesła korekcyjne, które pozwolą na zachowanie prawidłowej postawy podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Wygoda i komfort podczas pracy przekładają się nie tylko na lepsze wykonywanie obowiązków zawodowych, ale również na zdrowie i dobre funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego też warto zadbać, aby siedzieć na krzesłach, które zapewnią odpowiednią postawę ciała oraz będą profilaktycznie chronić cały kręgosłup. Dobrym rozwiązaniem mogą być krzesła korekcyjne, które dbają o prawidłową postawę ciała. Na foteleobrotowe.com.pl można znaleźć szeroki wybór krzeseł dla dorosłych i dla dzieci. W ofercie bez problemu znajdzie cos dla siebie każdy, komu zależy na zdrowym i prawidłowym funkcjonowaniu kręgosłupa i całego narządu ruchu.

Dobra wola pracodawcy

Pracodawca, który chce zadbać o komfort swoich pracowników, powinien im zapewnić odpowiednie miejsce do pracy. To nie tylko jego dobra wola, ale przede wszystkim obowiązek, jaki jest odgórnie narzucony przez konkretne przepisy. Oczywiście, trzeba jednak mieć świadomość, że pracodawca nie musi kupować każdego krzesła, jakie się pracownikowi zamarzy. Wystarczy, że będzie ono spełniało odpowiednie i określone w przepisach standardy. Owszem, pracodawca na wniosek pracownika może kupić krzesło korekcyjne o odpowiednich parametrach, nie jest to jednak jego obowiązek.

Profilaktyka łatwiejsza i tańsza niż leczenie

Oprócz krzesła, wiele innych czynników w pracy wpływa na wadę postawy. Nawet najbardziej wygodne i ergonomiczne krzesło nie sprawdzi się, jeśli będziemy siedzieć na nim bez przerwy i nie zadbamy o rozruszanie naszego kręgosłupa. Dlatego też, jeśli mamy siedzącą pracę biurową, warto często robić sobie króciutkie przerwy na rozprostowanie kości, przeciągnięcie się czy zrobienie chociażby kilku kroków wokół biurka. Dzięki temu zadbamy to, by kręgosłup choć na chwilę się odciążył. Trzeba bowiem pamiętać, że największa siła działa na nasz kręgosłup wtedy, gdy jesteśmy w pozycji siedzącej – wtedy jest on najbardziej obciążony. Aby uniknąć wielu dolegliwości ze strony kręgosłupa w przyszłości, warto stosować profilaktykę w miejscu pracy już na samym starcie, gdy dopiero rozpoczynamy nasze życie zawodowe. Po kilku czy kilkunastu latach zniwelowanie wielu wad postawy będzie bowiem niemożliwe. A jeśli będzie możliwe, to rehabilitacja pochłonie sporo czasu i pieniędzy. Tymczasem profilaktyka najczęściej jest tania i łatwa do wykonania – nie zapominajmy o niej podczas codziennego wykonywania obowiązków zawodowych przy biurku.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*