Krótkie filmy reklamowe – jak mogą wyglądać?

john-schnobrich-FlPc9_VocJ4-unsplash

Krótkie filmy reklamowe mogą przyjąć wiele różnych form – związane jest to nie tylko z szeroką ofertą produktów i usług, w których promocji są wykorzystywane, ale również z koniecznością przygotowania zawartości oryginalnej. Takiej, która nie umknie oczom widza. Przekonaj się, jak mogą wyglądać krótkie filmy reklamowe i jak wykorzystać je można w promocji marki.

Krótkie filmy reklamowe – kto narzuca limity czasowe?

Krótkie filmy reklamowe zyskały na popularności kiedy na rynku pojawili się komercyjni dostawcy telewizji. Przez wzgląd na ściśle określone czasowo sekwencje reklam wyświetlane pomiędzy kolejnymi produkcjami, osoby pragnące skorzystać z tej formy promocji musiały dostosować się do wymogów stawianych przed wybranych dostawców. Bloki reklamowe najczęściej przedstawiają 30-sekundowe, krótkie filmy reklamowe, ponieważ taki czas wystarczy dobremu producentowi reklam do stworzenia koncepcji i materiału, który chwyci widza za serce. Jednocześnie decyzja o krótkich filmach reklamowych wyświetlanych w blokach telewizyjnych spowodowana była chęcią zysku – każda promująca się z pomocą telewizją osoba musi zapłacić za poświęcony jej na antenie czas. Im krótsze były realizacje, tym więcej można ich umieścić w bloku reklamowym, bez ryzyka utraty widzów sfrustrowanych niekończącym się seansem reklam.

Filmy reklamowe – co mogą promować?

FIlmy reklamowe przez dekady wykorzystywane były do promocji towarów oraz usług. Jeszcze w ubiegłej dekadzie telewizja była najbardziej dochodowym źródłem reklam. Obecnie, co zapewne nikogo nie zdziwi, prym w tej materii przejął Internet. Na szczęście bez szkody dla realizacji takich jak filmy reklamowe. Platformy wideo, media społecznościowe, a nawet wyszukiwarki wciąż bardzo cenią sobie materiały audiowizualne w postaci filmów reklamowych. W związku z ewolucją i postępem w tym aspekcie, a także innymi oczekiwaniami użytkowników, filmy reklamowe musiały się jednak dostosować do panujących realiów. We wczesnych latach dwutysięcznych dopuszczalne były jakiekolwiek niedociągnięcia w reklamach – w chwili obecnej dominuje założenie, że filmy reklamowe albo będą najwyższej jakości, albo lepiej ich ni robić. Wirusowy marketing, a także oddanie Internetu w ręce użytkowników sprawia, że w chwili obecnej zła realizacja materiałów promocyjnych może być dużym faux pas prowadzącym do kryzysu wizerunkowego. Niezależnie więc od tego, czy filmy reklamowe wykorzystywane są do promocji produktów, marki, czy też usług, koniecznym jest zadbanie o to, by zrealizowane one zostały w najwyższym standardzie.

Filmy reklamowe Gdańsk – skorzystaj z pomocy Splash Media

Filmy reklamowe realizuje studio filmowe Splash Media z siedzibą w Gdańsku. WIeloletnie doświadczenie, a także stała chęć rozwoju sprawiły jednak, że filmy reklamowe Splash Media tworzy również w innych regionach kraju, a nawet za granicą. Świadomy roli wideo marketingu zespół Splash Media podejmuje się kompleksowej realizacji profesjonalnych filmów reklamowych, które z powodzeniem wykorzystane mogą zostać zarówno w telewizji, jak również kampaniach prowadzonych w sieci. Zachęcamy do zapoznania się z realizowanymi przez studio filmowe z Gdańska filmów reklamowych oraz jego ofertą na pod adresem https://splashmedia.pl/uslugi.

OdpowiedzPrzekaż dalej

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*