Kredyt konsolidacyjny – tylko dla firm czy również dla osób fizycznych?

house-money-capitalism-fortune-12619

Spłata kilku pożyczek i kredytów naraz potrafi przysporzyć problemów zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym. Brak środków na spłatę zobowiązań sprawia, że coraz bardziej zaciska się pętla zadłużenia. Wyjściem z sytuacji może być kredyt konsolidacyjny. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Czy jest to kredyt tylko dla firm, czy osoby fizyczne także mogą z niego skorzystać? Sprawdzamy!

Niemal każdy przedsiębiorca oraz osoba fizyczna może przechodzić problemy z płynnością finansową. Często wówczas próbują ratować się wszelkimi możliwy rozwiązaniami, więc zaciągają wysokoprocentowe kredyty, pożyczki w parabankach lub obciążają karty kredytowe. Łatwo wtedy wpaść w pętle zadłużenia. W chwili pojawienia się kłopotów finansowych najlepiej natychmiast zacząć działać i poszukać rozwiązań, które pozwolą załagodzić całą sytuację. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się konsolidacja zadłużenia.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Przede wszystkim skonsolidować można zadłużenia pochodzące z kredytów gotówkowych, kredytów mieszkaniowych, kredytów samochodowych oraz pożyczek pod hipotekę. Kredytem konsolidacyjnym można także zastąpić dług na karcie kredytowej oraz limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wnioskować o skonsolidowanie innych zobowiązań, lecz trzeba mieć świadomość, że może to być trudniejsze w tradycyjnych bankach. One zwykle nie zgadzają się konsolidację zadłużenia z chwilówek oraz pożyczek pozabankowych, lecz oczywiście nie stanowi to reguły. Poza tym podstawowym warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji w banku jest dobra historia kredytowa, bez nie może być ciężko uzyskać pomoc. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w parabankach. One nie mają tak restrykcyjnych zasad, akceptują zadłużenia pochodzące z różnych kredytów i pożyczek, jak również nie przywiązują tak dużej wagi do historii kredytowej klientów.

Kto może skorzystać z konsolidacji zadłużenia?

Z konsolidacji zadłużenia mogą korzystać przedsiębiorcy, właściciele średnich i małych firm, jak również osoby fizyczne. Pozytywna decyzja kredytowa zależeć będzie od tego, gdzie zgłoszą o pomoc, jakiego rodzaju zadłużenia mają i w jakiej wysokości. Banki, jak i parabanki chętnie służą pomocą wszystkim potrzebującym, niezależnie czy prowadzą biznes, czy są osobami prywatnymi. Jednak, by uzyskać kredyt, muszą spełnić ich wszystkie warunki.

Kredyt konsolidacyjny to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uchronić się przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia i które chcą obniżyć comiesięczną wysokość zadłużenia do spłaty. Pozwoli to nie tylko na łatwiejsze panowanie nad budżetem, ale także na wyjście z długów. Poza tym kredyt konsolidacyjny to także dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą spłacać kilku zobowiązań w różnych terminach, lecz wolą spłacać jedną ratę. To ogromna wygoda, ponieważ nie trzeba pilnować terminów spłat. Zawsze będzie do spłaty tylko jedna rata, o której zapłacie łatwo będzie zapamiętać.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*