Kosmetyki w samolocie, na jakie pojemności zwrócić uwagę?

airport-business-cars-2229526

Podróżowanie samolotem jest przyczyną stresu dla wielu osób. Możemy się o tym przekonać, gdy po zajęciu miejsc słyszymy dobiegające z kilku stron szlochanie i widzimy nerwowe ruchy. Niektórzy panicznie boją się latania i nie są w stanie przezwyciężyć tego leku. Inni stresują się samą podróżą i kontrolami na lotnisku. Sam fakt, że musimy się na nim stawić już na kilka godzin przed odlotem, dodaje naszemu wyjazdowi dodatkowej dramaturgii.

Podczas pakowania walizki często po kilka razy sprawdzamy, czy na pewno wszystko wzięliśmy i czy odpowiednio zabezpieczyliśmy delikatne przedmioty. Następnie stojąc już w kolejce do odprawy bagażowej, często mamy wątpliwości, czy w naszej torbie nie znalazły się zakazane przedmioty. Jeśli chodzi bagaż rejestrowany, nie ma zbyt wielu ograniczeń. Sytuacja komplikuje się za to w przypadku bagażu podręcznego, który zabieramy ze sobą na pokład samolotu. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto zapoznać się z listą dopuszczanych przez daną linię lotniczą przedmiotów. Najlepiej zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem pakowania. Pozwoli nam to na odpowiednie rozplanowanie i rozmieszczenie rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać.

Dobrze jest też posiadać taką informację przed zakupem niezbędnych kosmetyków. Ich ilość i wielkość, jaka może się znaleźć w naszym bagażu podręcznym, jest szczegółowo opisana. Linie lotnicze bardzo przestrzegają tych zasad, a szkoda byłoby wyrzucać na lotnisku dopiero co kupiony szampon, czy co gorsza, drogie firmowe perfumy.

Dozwolona pojemność, o której trzeba pamiętać

Na początek zaznaczmy, że ograniczenia dotyczą wyłącznie bagażu podręcznego. W bagażu rejestrowanym możemy przewozić kosmetyki i płyny bez limitów. Oczywiście w granicach rozsądku. Musimy się zmieścić w określonej gramaturze zakupionego przez nas bagażu. Do torebki czy plecaka, który zabieramy na pokład samolotu, nie możemy niestety włożyć napoju. Pamiętajmy, że jeśli znajdzie się tam podczas kontroli, to zostanie po prostu wyrzucony do kosza. To samo dotyczy innych substancji w formie płynnej, które nie zostaną zapakowane zgodnie z zasadami.

Ważne jest, że wszystkie płyny (w tym kosmetyki), muszą znajdować się w plastikowych butelkach o pojemności 100 ml). Dodatkowo musimy je włożyć do przeźroczystej torebki, a ich liczba nie może przekraczać 10 sztuk.

Obecnie bez problemu kupimy ulubione kosmetyki w mniejszej wersji. Wystarczy udać się do najbliższej drogerii. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby przelać szampon lub płyn micelarny do mniejszego opakowania również nie będzie z tym problemu. Butelki plastikowe 100 ml są ogólnie dostępne. Możemy je zakupić zarówno stacjonarnie jak i w sklepach internetowych. W przypadku lekarstw w formie płynnej nie obowiązują tak restrykcyjne zasady. Musimy jednak pamiętać o tym, aby poinformować o ich przewożeniu obsługę lotniska. Jeśli zrobimy to przed odprawą bagażową, nie musimy się martwić, że pojemność opakowania, w którym się znajdują, przekroczy 100 ml.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*