Kołobrzeg – miasto, które nie przestaje zaskakiwać!

kariera can

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jako stary kurort uzdrowiskowy jest dobrze znany przez Polaków i ceniony – zarówno przez młodszych jak i starszych, ze względu na liczne atrakcje Kołobrzeg jakie ma zgotowane dla ludzi w każdym wieku.

Jest to miasto nadmorskie, a mówiąc dokładniej położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego u ujścia rzeki Parsęty. Mówiąc jeszcze dokładniej – znajduje się na południe od duńskiej wyspy Bornholm. Miasto ma około 45 000 mieszkańców, dla których turystyka jest głównym sposobem życia – co widać w ich uprzejmości i gościnności.

Kołobrzeg dawniej i dziś

Jest to miejsce historyczne – w końcu podczas II wojny światowej Kołobrzeg był jednym z pierwszych wyzwolonych polskich miast, jeśli mowa o tych nadmorskich, a choć miasto doznało naprawdę poważnych zniszczeń (właściwie niemal 90% miasta było w ruinie) to dzisiaj po tamtych dniach zostało jedynie gorzkie wspomnienie. Kołobrzeg to dzisiaj nie tylko miasto naprawdę pięknie odbudowane, ale też udało się przez te dziesięciolecia starań odrestaurować wiele pięknych starych domów, wiernie oddając ich oryginalny styl – nic więc dziwnego, że już sam spacer po mieście między tymi budowlami już sam w sobie stanowi jedną z najzacniejszych atrakcji tego miasta.

Dlatego właśnie nie ma co wierzyć na słowo, ale te wszystkie piękne rzeczy, o jakich mowa trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. Kołobrzeg to bez najmniejszego cienia wątpliwości miasto warte odwiedzenia, a zwłaszcza jeśli lubi się słońce, wypoczynek na plaży i piękną architekturę.

Ciekawostki o Kołobrzegu

Mało kto wie, że Kołobrzeg to jednak więcej niż udane wakacje. Jedną z największych ciekawostek na temat tego miasta jest ta, że jeszcze do początku XVI wieku rozkwitał tu prężnie biznes, jakim była produkcja soli. Jednak wszystko się zmieniło pod koniec XIX wieku, kiedy to miasto zmieniło całkowicie swój charakter, co wynikło z tego, że zaczęło być znane ze swojego unikatowego mikroklimatu – a nade wszystko związanego z nim jodu i zasolonego powietrza.

Nie potrzeba było dużo czasu, by udowodnić, że przebywanie w taki środowisku naprawdę ma korzystny wpływ na zdrowie, a szczególnie jeśli chodzi o osoby z zaburzeniami układu oddechowego i krążenia. Od tego momentu po dziś dzień Kołobrzeg jest miastem usianym przez sanatoria, które później zyskały status uzdrowiska i tak jest do dziś.

Nic więc dziwnego, że teraz w 2020 roku nadal ta magia trwa i nadal każdego roku tak samo dużo, a nawet coraz więcej osób przyjeżdża do Kołobrzegu, aby wybrać się na krótki lub dłuższy pobyt z nadzieją nie tylko na niezapomniane atrakcje, ale też właśnie – poprawę swojego zdrowia.

Jeśli chcesz być jednym z tych szczęśliwców – nie zastanawiaj się ani chwili dłużej, ale już teraz zacznij przeglądać oferty na wakacje w Kołobrzegu, aby spędzić tam niesamowicie fajny czas z bliskimi, którzy podobnie jak i Ty z całą pewnością będą pod ogromnym wrażeniem tego, co jeszcze Kołobrzeg ma ze swojej strony do zaoferowania.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*