Zalety i wady pracy jako kierowca ciężarówki za granicą

Formuła 1

Praca w zawodzie międzynarodowego kierowcy ciężarówki jest spełnieniem marzeń wielu kierowców. Daje ona poczucie niezależności i pozwala na przyzwoite zarobki. Praca kierowcy za granicą wymaga jednak określonych predyspozycji, kwalifikacji oraz umiejętności, radzenia sobie z samotnością, okresami rozłąki z najbliższymi, doskonałej umiejętności koncentracji, znajomości międzynarodowego prawa drogowego oraz umiejętności technicznych i podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych. Do największych zalet zawodu truckera należą z kolei satysfakcjonujące zarobki, możliwość ciągłego podróżowania i poznawania nowych terenów oraz całkowita samodzielność stanowiska pracy. Wielu kierowców z prawem jazdy C+E, poszukując zatrudnienia, wybiera firmy niemieckie, co nasuwa pytanie- z jakich przyczyn niemieckie firmy cieszą się powodzeniem i uznaniem polskich kierowców?

Praca kierowcy za granicą

Decyzje polskich kierowców o zatrudnianiu się w niemieckich firmach są podyktowane przede wszystkim korzystnymi warunkami zatrudnienia i atrakcyjnymi zarobkami. Wynagrodzenia dla początkujących kierowców z Polski oscylują bowiem w granicach 8000 zł. Jednakże już doświadczeni, znający język niemiecki kierowcy, którzy zdecydowali się na poszerzenie kwalifikacji o szkolenia z zakresu ADR, uprawniające do przewozu ładunków niebezpiecznych mogą liczyć na znacznie większe kwoty wynagrodzenia, gdzie dla porównania polskie firmy transportowe proponują kierowcom pensje rzędu 3000- 5000 zł netto.

Ponadto w Niemczech zapotrzebowanie na kierowców wykazuje tendencję wzrostową, co pozwala przypuszczać, iż zarobki również mogą jedynie “szybować w górę”.

Kierowca “C+E” Niemcy- wymagane kwalifikacje

Najbardziej poszukiwaną grupą kierowców u zachodniego sąsiada są Ci, którzy dysponują prawem jazdy kategorii C+E. Uprawnienia takie pozwalają bowiem na kursy z przyczepą bądź naczepą. Ponadto kierowcy decydujący się na pracę w Niemczech zobowiązani są do odnawiania uprawnień w formie okresowych szkoleń, obowiązkowych raz na 5 lat i systematycznych badań psychologicznych. Dodatkowym atutem dla niemieckich pracodawców są oczywiście certyfikaty z ukończonych kursów ADR.

Praca dla kierowcy w Niemczech. Wyszukiwanie ofert zatrudnienia

Wybór oferty pracy w Niemczech, pomimo sporego zapotrzebowania, wbrew pozorom nie należy do prostych. Ogłoszenia na rodzimych portalach pracy, zatytułowane ”praca w Niemczech” w wielu przypadkach nie spełniają oczekiwań osób poszukujących zatrudnienia.

Kierowcy szukający atrakcyjnych warunków pracy u zachodniego sąsiada bezsprzecznie powinni zwrócić szczególną uwagę na propozycje agencji pracy, pośredniczących w zatrudnianiu pracowników dla zagranicznych pracodawców. Są to bowiem agencje wyspecjalizowane w wyszukiwaniu ciekawych i atrakcyjnych propozycji zatrudnienia. Ponadto rekrutacja jest w tym przypadku prowadzona przez osoby posiadające szerokie doświadczenie w integrowaniu pracodawców z potencjalnymi pracownikami. Dodatkowo wyspecjalizowane agencje pośrednictwa pracy w Niemczech pozwalają na większe szanse pozyskania zatrudnienia. Oczywiście z sowitym wynagrodzeniem i na atrakcyjnych warunkach dotyczących systemu pracy, rodzaju samochodu, regularnych wypłat i naliczania dodatków.

Pośród kierowców poszukujących pracy w Niemczech na szczególne zainteresowanie zasługuje agencja pracy Dungito. Wyróżniająca się ona bowiem na tle innych agencji ogromem zalet.

Agencja pracy Dungito

Agencja niesie pomoc w znalezieniu zatrudnienia w Niemczech od 2012 roku. Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość niemieckiego rynku pracy pozwala pracownikom firmy na dopasowanie oferty pracy idealnie do oczekiwań kandydata. Korzystanie z pomocy tej agencji jest jednocześnie gwarancją uzyskania tylko i wyłącznie sprawdzonych ofert, skontrolowanych pod kątem legalności i bezpieczeństwa stabilnego zatrudnienia.

Dungito jest firmą opierającą swoją działalność o partnerskie relacje. Słynącą z uczciwości w działaniu, dbałości o zabezpieczenie interesów kandydatów na pracowników i skrupulatnej pomocy na każdym etapie rekrutacji. Przyjacielskie podejście pracowników i duża doza wykazywanej empatii nadaje agencji “ludzką twarz”, dzięki czemu osoby poszukujące pracy w Niemczech nie mają poczucia bycia traktowanym przedmiotowo.

Agencja pracy Dungito- korzyści ze współpracy

Decydując się na poszukiwanie pracy z agencją Dungito, zyskujesz:

  •  gwarancję zatrudnienia bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy opartą na umowie o pracę. Co przekłada się bezpośrednio na pozyskanie prawa do niemieckich świadczeń socjalnych.
  •  Skrupulatną pomoc w zrozumieniu proponowanych warunków zatrudnienia zawartych w umowie o pracę.
  • Opiekę polskiego koordynatora służącego radą,pomocą i wsparciem  w pracy.

Podsumowanie

Agencja pracy Dungito jest przede wszystkim firmą godną zaufania, w której kandydatów traktuje się po przyjacielskui w której poszukujący pracy mogą liczyć na pomoc i zrozumienie. Ponadto na przełomie lat agencja wyrobiła sobie opinię rzetelnego i uczciwego pośrednika, który proponuje jedynie sprawdzone oferty pracy, gwarantujące godne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie.

Curriculum vitae – stwórz swoje idealne CV z pomocą specjalistów

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*