Katalogi stron – jakie ważne korzyści niosą dla Twojego biznesu?

katalogi_www

Mając przed oczami miliony stron internetowych dzisiaj, możesz myśleć, że nie jest możliwe uruchomienie nowej witryny i uzyskanie natychmiastowych odwiedzin. Rozwiązaniem dla wielu firm jest używanie katalogów stron online. Z podobną funkcjonalnością staromodnych książek telefonicznych wykazy te mają zarówno zalety, jak i wady. Niektóre katalogi stron zawierają również możliwość przeglądania online, co może zbudować reputację Twojej firmy. Poznaj te opcje i dowiedz się, jak z nich korzystać, zwiększając swoją bazę klientów.

Oferty biznesowe – korzyści z katalogów stron

Firmy XXI wieku używają wizytówek lokalnych do ułatwienia znalezienia lokalizacji swojej firmy, danych kontaktowych i kategorii biznesowej. Jeśli prowadzisz firmę niszową, znalezienie Cię przez wyszukiwarki może być trudne. Korzystając z informacji o firmach jakie zapewniają katalogi stron, Twoja firma dostaje swoją dokładną kategorię, która znajduje się na liście i zwykle znajduje się w wynikach wyszukiwania określonych słów kluczowych.

Bez pomocy katalogu możesz ominąć kluczowych użytkowników w ramach bardziej szczegółowej kategorii. Możesz zwiększyć widoczność, korzystając z wielu kategorii związanych z firmą. Spowoduje to zwiększenie ruchu na podstawie wyszukiwanych słów kluczowych.

Ograniczona weryfikacja

W wykazie katalogów często znajduje się miejsce na recenzje klientów. Konsumenci wybierają opinie od jednej do pięciu gwiazdek i mogą wskazać tam na własne doświadczenia. Pozytywne recenzje są z pewnością korzystne dla biznesu, ale nawet negatywne opinie pozwalają firmie dotrzeć do niezadowolonego klienta i zarządzać reputacją. Uważaj na witryny katalogów, które ukrywają pięciogwiazdkowe recenzje od użytkowników, chyba że zaktualizujesz swoje konto w ramach płatnej subskrypcji. Te witryny z przyjemnością wyświetlają negatywne recenzje, by zmusić Cię do aktualizacji.

Automatyczne linki przychodzące

Rozwijając swoją działalność, upewnij się, że masz analitykę podłączoną do Twojej witryny. Linki przychodzące mają krytyczne znaczenie, ponieważ kierują ruch do witryny z różnych punktów początkowych. Katalogi stron oferują automatyczne linki przychodzące z powodu ich mocnej pozycji w sieci. Właściciele zwiększą ruch w Twojej witrynie, co zachęca do poprawy wyników wyszukiwarki. Możesz monitorować ruch za pomocą analityki i określać, które strony są przeglądane i gdzie odwiedzający opuszcza witrynę.

Niespójne informacje na różnych platformach

Zarządzanie reputacją w Internecie ma kluczowe znaczenie dla rankingu wyszukiwarek. Niedokładne informacje o firmach są bardzo powszechne i stanowią poważną wadę dla firmy. Jeśli potencjalny użytkownik znajduje wyniki w różnych wersjach informacji, prawdopodobnie przejdzie do innej firmy. Skąd pochodzą te informacje? Niespójności mogą wynikać z:

  • przeszukiwania sieci przez booty

  • zbierania nieprawidłowych informacji z dowolnego źródła.

Profesjonalne firmy SEO oferują usługi utrzymywania linków w różnych witrynach i dbają o utrzymywanie spójności informacji, więc automatyczne zmiany nie są dozwolone. Jest to korzystne dla firmy, ponieważ nie musi ona wtedy co miesiąc poświęcać czasu na śledzenie takich platform.

W dzisiejszych czasach bardzo dobrymi miejscami pod linki są katalogi branżowe i katalogi firm. Tego rodzaju linki różnicują profil linków przychodzących przez co staje się on bardziej naturalny. Więcej o pozycjonowaniu przeczytasz tutaj.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*