Kanciaste czy zaokrąglone lustro do łazienki? Sprawdź, który model sprawdzi się w Twoim wnętrzu

kanciaste-czy-zaokraglone-lustro-do-lazienki_600x800

W łazience możemy zastosować lustro prostokątne lub okrągłe czy też owalne. Wybór ten powinien być podyktowany nie tylko naszymi preferencjami. W końcu chodzi o to, aby łazienka była pomieszczeniem urządzonym praktycznie, ciekawie, ale i ze smakiem. Nie bez znaczenia pozostaje harmonijny wystrój.

Stosując w łazience lustro o odpowiednim kształcie, można poprawić proporcje tego wnętrza, nadać mu wrażenia przestronności, ale i sprawić, że łazienka stanie się jaśniejsza. Co zatem wybrać – lustro kanciaste czy raczej o subtelniejszych liniach, które oferują obłe krawędzie?

Okrągłe i owalne lustra – w jakich łazienkach się sprawdzają?

Okrągłe i owalne lustra mają subtelnie linie, dlatego sprawiają wrażenie delikatniejszych wizualnie. Nadają miękkości wnętrzom, a także wprowadzają przyjemną atmosferę do łazienek. Pasują przede wszystkim do tych, które nie mogą się pochwalić zbyt dużym metrażem.

Okrągłe zwierciadło w niewielkiej łazience dodaje wrażenia przestronności. Jest ono również w stanie złagodzić zbyt surowy czy prosty wystrój, któremu brakuje wyrazu.

Lustra w tym kształcie sprawdzają się jednak nie tylko w małych łazienkach. Są świetnym uzupełnieniem przestronnych pokojów kąpielowych, w których dominują obłe kształty – zaokrąglony brodzik, narożna wanna, owalna umywalka i szafki o obłych krawędziach. Jeśli dodatkowo wybierzemy lustro z podświetleniem LED, np. ze strony https://led-lustra.pl/, rozjaśnimy, rozświetlimy i udekorujemy łazienkowe wnętrze.

Prostokątne i kwadratowe lustra, czyli dynamika w łazienkach

Po drugiej stronie kategorii łazienkowych luster spotykamy te, które mają kanciaste kształty. Prostokątne i kwadratowe lustra dodają dynamizmu. Wyraziste linie przykuwają uwagę, poza tym to świetny sposób na zagospodarowanie nawet całej ściany w łazience.

Te modele luster są idealną propozycją do łazienek nowoczesnych, urządzonych w stylu industrialnym lub zaaranżowanych na kształt modnych dziś loftów. Dają one duże pole do popisu właścicielom, ponieważ można w nich zastosować podświetlenie, ale decydując się na model, który oferuje światło wychodzące spod wszystkich krawędzi zwierciadła lub skupione tylko na górnej bądź dolnej krawędzi.

Jak dobrać lustro łazienkowe?

Niezależnie od tego, jaki kształt lustra dopasujemy do naszej łazienki, musimy uwzględnić również inne parametry, chociażby takie, jak wymiary zwierciadła. Powinno być ono bowiem co najmniej tak szerokie jak umywalka. Mniejsze zaburzy proporcje i będzie się nieciekawie prezentowało.

Szczególną uwagę zwróćmy na uzupełnienie aranżacji łazienkowej, w której stawiamy na więcej niż jedno lustro. Przyjrzyjmy się, co będzie odbiciem, aby ten widok nie zniechęcał domowników i ich gości.

I wreszcie – podświetlenie, a może dekoracyjna rama? Zadecydujmy, jaki model lustra wpisuje się w nasz gust i wystrój łazienki. Inne bowiem walory zaoferuje podświetlane lustro, a odmienne to, które umieszczono w ozdobnej ramie.

Na rynku znajdziemy na tyle bogatą ofertę luster łazienkowych, że z powyższymi wskazówkami wybór tego, które spełni wszystkie stawiane przed nim wymagania, nie będzie trudnym wyzwaniem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*