Jesień w pracy

pumpkins-4572707_640

Jesień jak każda pora roku ma bezpośredni wpływ na charakter i sposób naszej pracy. Przed zimą dzień staje się coraz krótszy, w pracy, domu i szkole zaczynają pojawiać się osoby przeziębione oraz rozpoczyna się sezon grzewczy. Zmiany dotyczą również zakładu pracy, gdyż wiele firm jesienią zmienia się i dostosowuje do panującej za oknem aury.

Jesienne ozdoby

Jesień kojarzy się przede wszystkim z opadającymi liśćmi, kasztanami i pięknie kwitnącym wrzosem. To właśnie tego typu ozdoby najczęściej pojawiają się w firmach i przedsiębiorstwach w celu wywołania pozytywnych emocji. Szczególne nasilenie pojawia się w okolicy Halloween, kiedy to niektóre firmy organizują nawet tematyczne imprezy integracyjne. Tego typu przedsięwzięcia wspaniale działają na efektywność pracy i nastroje pracownicze, zwłaszcza w czasie jesiennej szarugi i niepogody.

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Rozpoczęcie sezonu grzewczego to przede wszystkim wyzwanie dla pracodawców, którzy mają obowiązek zadbać o prawidłowe i bezpieczne dostarczanie ciepła do siedziby firmy. Pracownicy powinni dostosować się do wszelkich wymagań, jednak sami mogą stawiać warunki co do ciepłoty w poszczególnych pomieszczeniach. Dotyczy to zwłaszcza osób na stanowiskach pracy nocnej, fizycznej, wtedy bowiem może dochodzić do pierwszych przymrozków, które dają się we znaki podczas wykonywania obowiązków.

Jesienne przeziębienia a praca

Jesień to również czas pierwszych przeziębień, które przenoszą się z człowieka na człowieka w ekspresowym tempie. Powinniśmy wtedy profilaktycznie wietrzyć często pomieszczenia pracownicze, myć ręce, zwłaszcza przed spożywaniem posiłków oraz ubierać się ciepło. Jeśli wyczuwamy u siebie pierwsze objawy choroby bądź mamy podejrzenia, że ktoś w pracy jest chory, powinniśmy przemyśleć urlop zdrowotny. W przeciwnym wypadku bardzo szybko może dojść do sytuacji, w której cała firma zostanie zarażona przez jedynie jedną osobę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*