Na jakie zawody jest zapotrzebowanie?

unnamed (4)

Nie da się ukryć, że to, na jaki zawód człowiek się zdecyduje ma duży wpływ na jego całe, dorosłe życie. Nic dziwnego, że często młodzi dorośli lub osoby chcące zmienić kwalifikacje szukają odpowiedzi na pytanie: “na jakie zawody jest zapotrzebowanie?”. Odpowiedź nie jest prosta, jednak istnieje kilka ścieżek, dzięki którym łatwiej można określić przyszłościowy, dobrze płatny zawód. Zapraszamy do lektury!

Jaki zawód będzie potrzebny? Skąd brać wiedzę na ten temat?

Na początku warto wiedzieć, że to, na jakie zawody jest zapotrzebowanie zależne jest od wielu czynników i inaczej będą prezentować się te dane w skali całego kraju, a inaczej w skali jednego regionu, czy danego powiatu.

Nadal będzie to jednak praktyczna wskazówka, która pomoże wybrać jaki kurs zrobić lub w jakim kierunku się przekwalifikować. Bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań od powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy.

Najlepiej jest spojrzeć, jakie zawody są najbardziej poszukiwane i na jakie stanowiska jest dużo ofert pracy i właśnie w takie umiejętności celować. Oprócz bazy urzędów pracy dobrze jest także przestudiować bazy ogłoszeń online dotyczących konkretnego regionu, którym danym człowiek jest zainteresowany. Dzięki temu można dowiedzieć się, czego poszukują lokalni pracodawcy.

Oczywiście nie są to działania, które wyczerpują dane na ten temat, jednak jest to bardzo dobry wstęp. Z kolei odpowiedzi na pytanie, na jakie zawody jest zapotrzebowanie za granicą najlepiej szukać poprzez agencje pośrednictwa pracy.

W większości wypadków również w innych krajach Unii Europejskiej poszukiwane są takie same zawody jak w kraju, jednak warto skierować tego typu zapytanie. Agencje pośrednictwa pracy krajowe będą też dobrym źródłem informacji.

Dla osób dociekliwym dobrym pomysłem będzie także zerknięcie na ambasady danych krajów, gdyż na ich stronach internetowych nie tylko można znaleźć różnego rodzaju informacje o warunkach pracy w danym miejscu, ale także dane kontaktowe do organizacji ułatwiających tego typu działania.

Zawody, na które jest zapotrzebowanie w 2022 roku

Czas przejść do konkretnych informacji. Dziś wśród deficytowych zawodów na pewno można wymienić operatora wózka widłowego.

Oczywiście z roku na rok liczba uczestników tego typu kursów rośnie to jednak nadal rynek nie jest jeszcze nasycony. Dobrze jest wybrać sprawdzony kurs prowadzony przez fachowy ośrodek np. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega. Operator wózka widłowego to także wciąż bardzo poszukiwany zawód za głównie zachodnią granicą.

Kolejnym zawodem, na który jest zapotrzebowanie to spawacz. Dziś z powodzeniem znajdzie pracę niemal każdy spawacz wyspecjalizowany w konkretnej metodzie. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega prowadzi m.in. kurs spawacza MAG, kurs spawacza TIG, czy kurs spawacza elektrycznego czy gazowego. Jest to jedno z tych szkoleń, które przyniesie wiele zysków, a zapotrzebowanie na rynku jest bardzo duże.

Podsumowując, warto decydować się na zawody deficytowe, gdyż nie tylko łatwiej będzie uzyskać pracę i komfortowo żyć, ale też samo uzyskanie uprawnień nie wymaga wielkich nakładów pracy, czy ogromu wyjściowych umiejętności – najważniejsze jest dobre nastawienie i chęć do nauki. Na dobrze prowadzonym kursie przez doświadczoną kadrę np. w OSZ Omega łatwo można przyswoić wiedzę i stać się posiadaczem pożądanych na rynku pracy kwalifikacji. Powodzenia!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*