Jak zaoszczędzić na otwarciu lokalu gastronomicznego, nie rezygnując z jakości?

915ba145a787cd4bf82f6690bca2333c

Proces otwierania restauracji od początku do końca może być i powinien być żmudnym zadaniem. To wymaga ogromnej ilości badań i determinacji, dlatego może to wydawać się tak przytłaczające. Często właściciele nowych lokali gastronomicznych (albo ci planujący ich otwarcie) pytają: “Co mam robić?” To jest właściwe pytanie, ale nie jest łatwo na nie odpowiedzieć. Czemu? Istnieje cały szereg rzeczy, które muszą być wykonane równocześnie z otwarciem każdej firmy, ale przede wszystkim tak złożonej – jak restauracji.

Więc od czego zacząć?

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest plan oczywiście. Bez niego, będzie to strzelanie w ciemno. Wystarczy zaufać swojemu instynktowi – a jest to recepta na niepowodzenie. “Jeśli nie wiesz dokąd idziesz, jest mało prawdopodobne, że dojdziesz tam, gdzie warto.” Więc zacznij z planem biznesowym, sprawdzonym fundamentem sukcesu. Są pewne ważne kroki niezbędne do stworzenia udanego biznesplanu w ujęciu oszczędności, jednak bez rezygnowania z jakości.

1. Musisz mieć pomysł na rodzaj restauracji, jaką chcesz prowadzić.

Oznacza to, że będziesz wiedział jak oszczędzić i gdzie bo będziesz działać wg dobrze przemyślanej koncepcji, wizualizacji z grafiką i opisu w formie pisemnej. Twój cały biznes plan będzie ewoluować na kanwie tego: Jest to ważne, bowiem każdy lokal musi mieć unikalną osobowość; i coś co sprawia, że ​​różni się od innych restauracji. Jednym z sposobów na osiągnięcie tego celu, z oszczędzaniem ale bez ryzykowania jakości jest skorzystanie z naczyń jednorazowych, ciekawych i interesujących, ale równocześnie ekonomicznych (eleganckie i modne kubki znajdziesz choćby na stronie www.coverisrigid.com/pl/rozwiazania/kubki-plastikowe-do-napojow/).

2. Analiza restauracji w celu sformułowania modelu, który pasuje do tego, co masz na myśli.

Nie musisz nic kopiować, wystarczy ustalić, dlaczego uważasz, że ta restauracja jest skuteczna. Czy to ich jedzenie? Czy miła obsługa i atmosfera? Najprawdopodobniej będzie to wszystko to dopasowane razem tworzące całkowitą koncepcję: świetne jedzenie, szybka i uprzejma obsługa, i miła atmosfera.

Mądrym rozwiązaniem jest nauka na podstawie obserwacji innych restauracji, którym się udało.

pobrane (3)Warto zachować tę myśl w głowie. Twoja restauracja musi być jednoznacznie twoja, ale to nie znaczy że nie możesz się inspirować innymi rozwiązaniami. Połącz najlepsze części innych udanych restauracji w ramach własnego twórczego konceptu na swój własny lokal. Być może jest to osobista obsługa i wyjątkowa prezentacja żywności, którą spotkałeś w jednej z restauracji lub temat wystroju i naczynia jednorazowe w innej. Wymieszaj te wszystkie elementy, które sprawiają, twój lokal gastronomiczny będzie miał większą szansę na sukces w własnej ogólnej koncepcji – jeśli chodzi o jedzenie, atmosferę i usługi, a tym samym stworzysz swój własny, oryginalny styl.

Po pierwsze, upewnij się że masz zarys tego, co Twój biznes plan obejmie. Pamiętaj, to wszystko powinno być konkretne! Pisanie biznes planu zmusza do przemyślenia na temat tego, dokąd idziesz, jak masz zamiar się tam dostać, jak chcesz zaoszczędzić i tak dalej. Bez tego po prostu ani rusz i musisz to sobie uświadomić.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*