Jak zabezpieczyć swój sklep przed złodziejami?

thief-4173477_960_720

Kradzieże w Twoim sklepie mogą być bardzo szkodliwe. Pomyśl o tym: jeśli masz 10% marży na każdej sprzedaży, musisz sprzedać produkty o wartości 1000 zł, aby zrekompensować stratę z kradzieży w wysokości 100 zł. To wielka sprawa!

Według ogólnokrajowej ankiety przeciętny złodziej sklepowy wychodzi z produktami o wartości 438 zł za kradzież, a szansa na złapanie wynosi tylko 1 na 48! Wartość kradzionych towarów każdego roku w samych sklepach detalicznych w Polsce jest liczona w miliardach. Jeśli jesteś poważną firmą handlu detalicznego, po prostu nie możesz tego zignorować.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele narzędzi, urządzeń i strategii, które można wykorzystać do rozwiązania tego problemu. Łącząc technologię taką jak monitoring z monitoring-wroclaw.com z inteligentną strategią przeciwkradzieżową, możesz:

  • złapać złodziei na gorącym uczynku

  • uczynić swój sklep odpornym na kradzież

  • zmniejszyć straty

W tym artykule zapoznamy się z najlepszymi rozwiązaniami używanymi przez sprzedawców, aby zapobiec kradzieży. Dowiesz się więcej na temat metod, których używają, i zapoznaj się z tym, jak możesz zrobić to samo. Przyjrzymy się także przyszłości technologii zabezpieczającej przed kradzieżą, aby zobaczyć, jak będzie się ona kształtować za kilka lat.

Jeśli masz w swoich sklepach detalicznych produkty o wysokiej wartości, takie jak laptopy, telefony komórkowe lub inne, specjalne zabezpieczenia i monitoring sklepu to świetny sposób na umożliwienie konsumentom odbioru i testowania produktów przy jednoczesnym utrzymaniu ich przywiązanych do mebli wystawowych.

Niektórzy sprzedawcy używają stojaka zabezpieczającego, który montuje się na meblach, i umożliwiają wyświetlanie telefonów, zegarków, tabletów i aparatów fotograficznych, przy jednoczesnym zachowaniu ich bezpieczeństwa. Dostępna jest szeroka gama sprzętu do zabezpieczania towarów, od uchwytów magnetycznych, uchwytów przewodowych i innych. Możesz wybrać, które najlepiej pasują do twoich produktów, w zależności od kształtu, rozmiaru i wartości produktów, które zabezpieczasz.

Niektóre urządzenia zabezpieczające są wyposażone w wbudowane ładowarki, dzięki czemu wyświetlane produkty są zawsze dostępne, aby zapewnić doskonałą obsługę klienta. Możesz znaleźć te urządzenia w sklepach elektronicznych, a także w sklepach ogólnych, takich jak Amazon.

Oznakowanie antykradzieżowe

Musisz powiedzieć klientom, że są obserwowani i jakie mogą być konsekwencje kradzieży w sklepach. Instalując oznakowanie antykradzieżowe w całym sklepie, detaliści natychmiast ostrzegają potencjalnych złodziei przed bezprawnym działaniem.

Jednak jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie kradzieży jest edukacja. Informuj zespół o najnowszych najlepszych praktykach zapobiegania stratom, aby pomóc w zabezpieczeniu Twojego sklepu. Warto także edukować swoich pracowników i wykonawców w zakresie ich kodeksu postępowania, aby byli świadomi konsekwencji, jakie muszą ponieść. Kamery monitorujące w kluczowych punktach sklepu detalicznego, uzupełnione o oprogramowanie do analizy wideo, mogą być jednak najlepszą formułą zapobiegania kradzieży.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*