Jak sprzedać auto firmowe? Pomoc krok po kroku

shelby-3821715_640

Sprzedaż firmowego samochodu to decyzja podyktowana wieloma różnymi sytuacjami. Często chcemy zamienić auto na lepsze lub tez większe czy innego rodzaju. Czasem też potrzebujemy pozbyć się części floty samochodowej, gdyż zmieniamy nieco organizację firmy i tak wiele służbowych samochodów nie jest potrzebna. Bywa i tak, że samochody służbowe trzeba sprzedać w poszukiwaniu oszczędności.

Aby sprzedać auto firmowe na samym początku należy właściwie je wycenić. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy samochodowego, który wyceni samochód obiektywnie i rzetelnie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaką kwotę zażądać sobie za samochód i będziemy odporni na wiadomości od kupców, którzy będą chcieli kupić auto w cenie mocno zaniżonej. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów, nie będziemy tez skłonni do sprzedawania samochodu dużo poniżej jego wartości, bo doskonale będziemy zdawać sobie sprawę, jaką cenę możemy sobie za dane auto zażądać.

Skup samochodów za gotówkę

AUTO POMOC NIEMCYDobrym rozwiązaniem przy sprzedaży auta firmowego jest skorzystanie z usług firmy, która skupuje samochody za gotówkę. Takie firmy działają w różnych miastach Polski i skupują zarówno samochody powypadkowe czy niesprawne, jak i dobrej jakości auta, które są w dobrym stanie i nadal poruszają się po drogach. Skorzystanie z oferty skupu aut jest wygodne, nie wymaga wystawiania ogłoszeń ani czekania, aż zjawi się kupiec Wystarczy umówić się z przedstawicielem firmy na konkretny termin, a także poczekać na to, jak wyceni nasze auto. Jeśli wycena będzie satysfakcjonująca, transakcji można dokonać od razu. Firma skupująca auta płaci gotówka lub przelewem na konto, a także dba o dopełnienie wszystkich formalności. Dzięki temu właściciel samochodu ma problem z głowy i gotówkę w kieszeni. Może więc od razu zabrać się za poszukiwania nowego auta, które będzie odpowiadało jego potrzebom.

Auto oddane na złom

Nie wszystkie firmowe samochody są w takim stanie, że nadają się na sprzedaż. Bardzo często auta służbowe są mocno wyeksploatowane, mają na liczniku setki tysięcy kilometrów, a ich stan techniczny i wygląd zewnętrzny pozostawiają wiele do życzenia. Takie niesprawne samochody raczej nie mają szansy na sprzedaż z zyskiem, dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest po prostu złomowanie aut, które warto przeprowadzić jak najszybciej. Profesjonalne złomowanie aut szczecin to propozycja dla mieszkańców Szczecina i okolic, którym zależy na szybkim i bezproblemowym zezłomowaniu samochodu. Wszystkie formalności trwają zaledwie kilka chwil, dzięki czemu auta można się pozbyć w ciągu jednego dnia. Złomując samochód możemy mieć pewność, że nie będziemy musieli wydawać więcej pieniędzy na jego naprawy czy na polisy ubezpieczeniowe. Po zezłomowaniu niesprawnego auta można wreszcie na spokojnie rozejrzeć się za nowym samochodem.

3 odpowiedzi "Jak sprzedać auto firmowe? Pomoc krok po kroku"

  1. polecam korzystanie z darmowych portali ogłoszeniowych (lokalnych i ogólnopolskich) oraz grup na facebooku, sprzedaż aut w internecie to nie tylko olx.pl, allegro, i otomoto, za które trzeba płacić

  2. Ciekawy i przydatny wpis, po więcej treści związanej ze skupem aut zapraszamy na naszą stronę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*