Jak projektować teczki ofertowe?

pexels-photo-590045

Teczki firmowe to niezwykle prosta forma reklamy swojej firmy. Odpowiednia konstrukcja i szata graficzna teczki potrafi w prostu sposób przyciągnąć uwagę klientów. Kluczowych jest tutaj jednak kilka elementów. Teczki ofertowe nie nadają się do krótkiej i intensywnej reklamy. Jeżeli mamy zamiar poinformować klientów o promocji lub jakimś wydarzeniu – w takim przypadku zdecydowanie lepszą opcją będą ulotki lub plakaty. Teczki firmowe – w przeciwieństwie do ulotek nie trafią od razu do śmietnika. Jest to rodzaj reklamy długoterminowej. Schludna i odpowiednio zaprojektowana teczka będzie służyła klientowi przez dłuższy czas – a to pozwala na dłuższą reklamę swojej firmy.

Z tego względu warto przemyśleć projekt takiej teczki tak, aby zawierała ona wszelkie niezbędne informacja i jednocześnie przykuwała wzrok klienta.

Co powinna zawierać teczka reklamowa?

Nasza teczka firmowa nie musi rzucać się w oczy. Przede wszystkim postaw na schludność swojego projektu graficznego. Z tego względu nie przesadzaj z natłokiem informacji na niej zawartych. Wystarczy, że umieścimy najistotniejsze informacje swojej firmy takiej jak – logo, adres firmy, numer, hasło reklamowe czy krótki zakres usług. Teczka ofertowa w żadnym przypadku nie może być przekaźnikiem informacji. Liczy się zaskoczenie i zwrócenie uwagi klienta. Warto umieścić na naszym gadżecie reklamowym ciekawe hasło reklamowe, interesującą grafikę czy po prostu ciekawostkę. Taka forma reklamy daje nam ogromne pole do popisu.

Czego unikać? Teczka firmowa nie może mieć przede wszystkim ofert związanych z promocjami i rabatami. Może być to powodem niezadowolenia i zniechęcenia potencjalnego klienta, który kontaktuje się z nami gdyż zauważył nieaktualną już promocję na naszej teczce reklamowe. Informacje zawarte na naszym projekcie powinny być odpowiednio zharmonizowane i estetycznie prezentujące się w całość tak, aby przykuwać wzrok klientów.

Konstruowanie teczki ofertowej

Przy projektowaniu naszej nowej teczki warto zastanowić się na samym początku nad samym kształtem. W związku z tym polecamy skontaktować się zawczasu z drukarnią w celu potwierdzenia możliwości wydruku oczekiwanej przez nas teczki. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na nic konkretnego, warto skorzystać z gotowych szablonów teczek firmowych. Pozwoli to na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy.

Innym równie ważnym aspektem jest wybór samego materiału do wydruku. Na ten wybór na pewno wpływa oczekiwana ocena końcowa. Najtańsze są szare kartony – jednak estetyka takiego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia, a jak pamiętamy najważniejsza jest odpowiednia kompozycja. Warto pomyśleć, aby wykorzystać zamiast kartonu kredę matową o gramaturze 350 gramów. Jakość takiego rozwiązania jest taka sama, natomiast cena jest o wiele atrakcyjniejsza.

Teczka ofertowa to niezwykle proste i łatwe rozwiązanie w celu promowania własnej firmy czy produktu. Jako rzecz bardzo użyteczna pozwala na niesamowicie długi okres reklamowania – co jest zdecydowanie jednym z naszych głównych celów udanej reklamy.

Sprawdź te teczki ofertowe

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*