Jak nie stracić na wymianie waluty online – o gwarancji kursu słów kilka

euro

W dzisiejszym świecie – dobie galopującej technologii – warto zainteresować się, co owa technologia mogłaby zaofiarować przeciętnemu człowiekowi. Internet jest potężnym narzędziem, gdzie toczy się tak jakby drugie życie. W internecie ludzie dokonują zakupów, płacą swoje rachunki, poznają innych ludzi. Wszystko to dzieje się w elektronicznym świecie, który mamy na wyciągnięcie ręki we własnym domu, w wygodnym fotelu, bez stania w kolejkach, tracenia czasu, marznięcia na ulicach, czy też poruszania się w korkach po mieście. Internet daje człowiekowi wielkie możliwości. Ale ma też on swoje „ciemne” strony, na które warto zwrócić uwagę, aby nie zostać zwyczajnie oszukanym. Jest wiele narzędzi, które mogą uchronić od niebezpieczeństw czających się w internecie. Używając ich „z głową”, można bardzo ułatwić sobie życie.

E-kantory

Co to są e-kantory i dlaczego mogą być bardziej korzystne dla korzystającego z ich usług? Wszyscy wiemy, co to takiego kantor wymiany walut. W realnym świecie wymienia się realne pieniądze. Pytanie brzmi czy warto? Zapytajmy najpierw, kto jest klientem kantoru walut? Najczęściej są to turyści, pracujący za granicami Polski, firmy, szczególnie małe i średnie, oraz przede wszystkim zadłużeni w obcej walucie. Dziś najczęściej są to ludzie, którzy chcą wymieniać franka szwajcarskiego, ponieważ właśnie w tej walucie mnóstwo ludzi zaciągnęło kredyty na swoje lokum. 10 lat temu były to bardzo korzystne kredyty.

Dziś już nie jest tak różowo

„Frankowicze” płacą ogromne różnice pomiędzy frankiem szwajcarskim sprzed np. 10 lat, a dzisiejszym jego kursem. Już dawno został przekroczony próg 100 procent dotyczący tej waluty. Oczywiście, kredytobiorca „frankowy” może płacić swoje raty bezpośrednio w banku, gdzie zostaną one odpowiednio przeliczone. Jednak są to ogromne sumy i wielu ludzi woli iść do kantoru, aby wymienić złotówki na franki szwajcarskie. Pomimo, że ich cena jest znacznie niższa od bankowej, jeszcze niższa może być w e-kantorze. Jeśli nawet są niezdecydowani, albo tacy, co to uważają, że im się nie opłaca, warto zasięgnąć informacji o e-kantorach właśnie w internecie. Pomimo wszystko można znaleźć tam właściwe informacje, dotyczące wymiany walut, oraz uzyskać gwarancje kursu.

Co to takiego gwarancja kursu walut?

Jest to z góry określony kurs waluty, gwarantujący nam wymianę po określonym kursie, ustalany w dniu dostarczenia środków i rozliczenia wymiany. Jest wtedy pewność, że kurs nie zmieni się przez cały wyznaczony wcześniej czas, a zadłużony będzie wiedział, ile będzie wynosić rata jego kredytu w przyszłości. To bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie, jeśli trzeba spłacać raty kredytu po kursie, który przecież w ciągu ostatnich lat wzrósł ponad sto procent – dotyczy to właśnie franka szwajcarskiego. Jeśli ktoś miał przykładowo dziesięć lat temu ratę kredytu w wysokości np. jednego tysiąca złotych, dziś już jest ona proporcjonalnie większa, a sam kredyt zamiast ubywać, rośnie.

Więcej informacji o walutach na stronie http://www.kantorywalut.pl

1 odpowiedzi "Jak nie stracić na wymianie waluty online – o gwarancji kursu słów kilka"

  1. Żeby nie stracić na wymianie waluty to trzeba wiedzieć, że nie należy iść z wymianą do banków ani kantorów na Waszych ulicach bo zapłacicie więcej niż za wymianę w kantorze online..
    Kursy w takich kantorach trzeba też porównywać.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*