Jak efektywnie i szybko nauczyć się języka obcego? Radzi Preply

skype

Często brakuje nam cierpliwości i motywacji do nauki języka. Ciężko jest nauczyć się języka pod presją czasu z nastawieniem że musimy opanować język w krótkim czasie. Najgorszym zjawiskiem dla nauki jest brak dostrzegania postępów w nauce. Tym samym warto dowiedzieć się jak się uczyć, by nauka była efektywna. Preply jest organizatorem kursów zagranicznych języka obcego, które to uchodzą za optymalna metodę nauki o wysokiej skuteczności na każdym etapie nauki.

Dzięki wyjazdowym kursom w naturalne środowisko języka otaczamy się bodźcami z zewnątrz i mimowolnie przyswajamy słownictwo, akcent nabierając odwagi i płynności w wypowiedzi w języku obcym. To fenomen tej metody, bowiem nie wymaga on a od uczniów wysiłku, poświęcania mnóstwa czasu na powtórki i utrwalanie a zaledwie i aż używania języka na co dzień. By jak najwięcej z kursu skorzystać i móc zaobserwować efekty immersji niezbędna jest aktywność.

Stąd też podczas kursu kluczową rolę odnosi program integracyjny tak wewnątrz grupy kursantów, często z całego świata, jak i atrakcji tubylczych, które pozwalają na bezpośredni kontakt z językiem. Ciekawe sposoby spędzania czasu głównie w formie rozrywkowej umilają kurs  językowy a jednocześnie są okazją do ćwiczenia języka non stop, na każdym kroku tak poprzez osłuchanie i opatrzenie się jak i konieczność konwersacji.

Towarzyskie spotkania oraz zwiedzanie okolicy, udział w festynach i imprezach kulturalnych regionu to sztandarowe atrakcje kursów niezależnie od destynacji i wybranego języka do nauki. Zaletą kursów jest fakt, iż metoda zanurzenia jest idealna nie tylko dla zaawansowanych ale i dla początkujących. Rewelacyjne efekty jakie zauważyć można już po trzech tygodniach pobytu na kursie zachęcają tych, którym dotąd nie udaje się opanować języka mimo wielu starań i podejść różnymi metodami. Z kursów korzysta młodzież, studenci jak i osoby dorosłe, kadra kierownicza itd. To doskonały sposób na połączenie wakacji czy urlopu z nauką.

preply1

Wybierając destynacje pełne słońca, nadmorskich plaż można wypocząć w iście turystycznych kurortach jednocześnie efektywnie się ucząc języka. Kursy zagraniczne to oferta dla osób zapracowanych jak i studentów, uczniów na zwiedzenie odległych zakątków świata z nauką języka obcego. Jest to niebywała okazja do zgłębienia historii języka, tradycji lokalnych jak i poznania wspaniałych ludzi, nawiązania wielu cennych kontaktów towarzyskich a często też biznesowych. Dzięki szybkim efektom w nauce kursanci odzyskują wiarę w siebie i swoje umiejętności. Połączenie przyjemności i nauki to kolejny z atutów kursów, bowiem ucząc się dużo i szybko wcale nie jest to obciążające dla nas, nie odczuwamy wysiłku z nauką związanego, za to czujemy odprężenie, relaks. Widząc jak bardzo jets nam język potrzebny i ile możemy więcej znając język chętniej sięgamy po trudniejsze wyzwania językowe. Nie mając innego wyboru niż używanie języka obcego szybciej jesteśmy skłonni przełamać barierę językową podaje Preply, gdzie podszkolisz niemiecki przez Skype

Alternatywą dla kursów zagranicznych, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić czy to z powodów czasowych, organizacyjnych czy też finansowych jest immersja w domowym a raczej internetowym wydaniu. Otoczenie się językiem obcym i zapewnienie kontaktu z językiem jest możliwe korzystając z sieci. Warto wiedzieć jak się do tego zabrać, bowiem możliwości jest wiele. Dla urozmaicenia warto jest skomponować różnorodną dawkę języka każdego dnia, przy każdej okazji. Przede wszystkim dostępne online media zagraniczne stwarzają możliwość słuchania radia w języku obcym, oglądania telewizji, programów publicystycznych, przyrodniczych także w jeżyku obcym. Co więcej dostępne są portale informacyjne, blogi tematyczne jak i blogi językowe zapewniające lekturę w języku obcym. Prócz publikacji internetowych dostęp online do e-booków pozwala skorzystać z lektury niemal każdej książki wydanej na rynku w języku którego się uczymy. Zapewniając sobie rozrywkę w postaci filmu również możemy zadbać o to by przy okazji jego oglądania uczyć się języka.

Doskonałą okazją do nauki, ćwiczenia rozumienia i wypowiedzi w języku obcym są fora internetowe i społeczności wirtualne w portalach społecznościowych. Rozmawiając na tematy nas interesujące w międzynarodowym środowisku, posługując się jeżykiem obcym ćwiczymy nasze umiejętności. Co więcej dołączając do grup osób uczących się danego języka możemy zapewnić sobie kompanów do ćwiczeń, skorzystać z polecanych stron, materiałów, ćwiczeń. Ciekawą opcją nauki jest też nauka online przy pomocy Skype. Coraz powszechniejsze stają się konwersacje online jak również korepetycje. Dzięki indywidualnym spotkaniom z nauczycielem można dopasować materiał, sposoby nauki tak aby uczyć się w przyjazny i efektywny sposób adekwatny do osobistych preferencji i zdolności. Immersję w wersji sieciowej warto wzbogacić o mini kursy językowe dostępne na telefon, tablet. Dzięki krótkim zadaniom, lekcjom z użyciem interaktywnych ćwiczeń i mediateki można uczyć się niewielkimi dawkami ale często, przy okazji chwili wolnego czasu pomiędzy zajęciami, w kolejce, oczekiwaniu na kogoś itd. Wiele aplikacji mobilnych wspiera naukę języka poprzez język obsługi danej aplikacji. Nawet jeśli nie służą edukacji to obsługa ich w języku obcym jest pewnym ćwiczeniem dla użytkownika – podaje Preply, gdzie podszkolisz niemiecki przez Skype.

Ciekawą formą edukacji językowej są gry online. Poza grami typowo edukacyjnymi typu quizy i gry zręcznościowe polegające na zgadywaniu znaczeń słówek, czy układaniu pytań bądź udzielaniu odpowiedzi jak w MindSnack na rynku jest wiele gier online, które wymagają znajomości zwykle angielskiego. Nie tylko komunikaty w  grach są obcojęzyczne ale i dialogi z współuczestnikami gry również odbywają się w języku obcym. Spontaniczność wypowiedzi dodaje smaczku tej formie ćwiczenia językowego.

By nasza nauka była efektywna nie można skupić się wyłącznie na jednej metodzie. Wbrew zapewnieniom reklam nie wystarczy kurs języka w szkole językowej aby mówić biegle na przykład po angielsku. Niezbędne są ćwiczenia, utrwalanie a przede wszystkim nauka we własnym zakresie. Godzina tygodniowo czy nawet kilka godzin tygodniowo nauki to zdecydowanie za mało. Aby zauważyć efekt nauki warto być systematycznym i każdego dnia co najmniej kwadrans poświecić na naukę, dodatkowo nie zrażać się brakiem postępów a dostrzegać najdrobniejsze sukcesy, jak opanowanie określonej listy słówek czy utrwalenie jednego z czasów przeszłych itp. Kluczowe jest nastawienie i plan działania. Motywacja do nauki jest niezmiernie ważna, bowiem to od niej zależne są sukcesy w nauce. Pozytywne nastawienie adekwatne do realnych możliwości i zdolności ucznia mogą zdziałać cuda, jednakże proces nauki winien być zorganizowany i uporządkowany. ą się na kurs językowy plan nie jest nam potrzebny, bowiem każdy kurs językowy takowy ma i jest on układany przez organizatora kursu. Jeśli jednak uczymy się samodzielnie nauka ta nie może być chaotyczna a o nieporządek jest bardzo łatwo, gdyż wiele stron w sieci zachęca do nauki nie instruując w jakiej kolejności należy się uczyć aby nauka dała efekt. Pewne zagadnienia wymagają zachowania chronologii od łatwiejszych i bardzo podstawowych aż do trudniejszych i złożonych.

index (1)

Więcej o Preply dowiecie się z blogu niemieckasofa gdzie blogerka opisała możliwości nauki.

2 odpowiedzi "Jak efektywnie i szybko nauczyć się języka obcego? Radzi Preply"

  1. Ja mam NAJLEPSZY sposób na naukę! Znalazłam w internecie poradnik dotyczący zapamiętywania tekstów i już po PIERWSZYM dniu widziałam znaczną poprawę pamięci :) Więc jeżeli masz jakiś dłuuugi tekst do zapamiętania np. wiersz, tekst do występu w przedstawieniu, lub zwykłą notatkę do sprawdzianu to MUSISZ PRZECZYTAĆ ten poradnik! Powstał on w oparciu na cennych informacjach ze starożytnych Chin, które przez wiele lat były pilnie strzeżone przed ludźmi, jednak teraz są one opublikowane i dostępne dla wszystkich. Po przeczytaniu poradnika będziesz w posiadaniu umiejętności, których nie ma 98% osób, więc naprawdę warto :) Ja po tygodniu praktyki byłam w stanie zapamiętać tekst o długości 3091 słów już po JEDNYM przeczytaniu, a moje oceny w szkole to ciąg cyferek 6, 6, 6, 5, 6, 5 ;) Tak więc polecam serdecznie :)

  2. Bardzo ciekawy artykuł :) Z doświadczenia wiem, że faktycznie kilka metod jednocześnie najlepiej się sprawdza. Osoby zainteresowane wyjazdami językowymi zachęcam do lektury artykułu, który nieco przybliżą tę opcję http://www.dostep.pl/2017/02/jak-efektywnie-nauczyc-sie-jezyka-angielskiego/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*